De familie Rinsma keerde weer terug naar het "heitelan"' naar Leeuwarden. Vader Rinsma ging daar in de klompenhandel. Hij had een hondenkar en een vaste standplaats bij het station en "het Zaailand". Thuis verfde hij de klompen. De verkering tussen Derk en Elske bleef aan ondanks de grote afstand. Derk ging met de fiets naar Leeuwarden. De Afsluitdijk was nog niet klaar, zo fietste Derk tot de Vlieter en werd dan met een bootje overgezet naar het stuk dijk dat klaar was en fietste zo verder naar Friesland, naar Leeuwarden. Twee juli 1932 zij Derk en Elske getrouwd.Ze zouden eerst in een woonboot in de Hofmanshaven gaan wonen, maar Elske vond het wel erg afgelegen. Toen moest er wat anders gezocht worden. In de Hoofdstraat stond een huis van Tinus de Haan, tussen de winkel van Pietje Kok en de winkel van Doves. Achter deze huizen zou een bioscoop komen. Dat ene huis stond in de weg, de bios coop was niet bereikbaar. En dus werd het hele huis verplaatst naar de Klieftstraat 16. Alles wat maar bruikbaar was werd gebruikt bij de bouw. De huur was heel hoog, wel 6,00 per week. Elske ging werken bij de Koornschoof en door mond tot mond reclame kreeg ze nog meer werkhuizen en zo kon de huur betaald worden. Toen de dijk klaar was, ging Derk diepspitten en greppels graven in de Wieringermeer. In 1935 begon Derk met een klompenhandel en pantoffels. Ook Elske ging met pantoffels langs de deur. Toen Derk en Elske tien jaar getrouwd waren, werd hun eerste kind geboren, Jan. In Hippo sprak men dan ook van "het wonder van Vonder". Daarna volgde binnen het jaar Hennie en nog een jaar later Wietse. Na tien jaar kwam er nog een dochter, Remmie. Wietse, Jan en Henny Vonder Derk ging langs de boeren in de Wieringermeer en de beurs te Mid- denmeer met zijn klompen en klein-tex- tiel. Het ging zo goed, dat in 1958 de achterkamer in de Klieftstraat winkel en opslagruimte was geworden en een nieuw pand in de Bijldwarsstraat werd betrokken. In 1964 trouwde zoon Jan met Dieuwie Wiersma. Zij kregen drie zonen: Matthijs, Oscar en Patrick. Hennie, Wietse en Remmie zijn van Wieringen vertrokken. - 37 - - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höógte" - 1 lc jaargang nr. 2 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 7