Excursie Bataviawerf Lelystad Op zondagmiddag 16 mei organiseren we een excursie per touringcar van Jan Rasch naar Lelystad. We bezoeken daar de Bataviawerf, die valt onder de stichting "Nederland bouwt VOC-retour- schip". Daar zijn te bezichtigen het geheel afgebouwde schip De Batavia en het op stapel staande schip De zeven Provinciën. De gids is het ons zeer bekende oud-hoofd der school Henk Cornelissen, die daar als vrijwilliger éénmaal per maand de rondleidingen verzorgt en dus terzake kundig is. Bovendien kunt u de film/dia-voorstelling bijwonen over de bouw van de schepen. De excursie is voor leden en één huisgenoot gratis, voor niet-leden komt het vervoer op f 15, (afrekenen in de bus). De entree dient ieder zelf aan de kassa te betalen en bedraagt f 17,50, voor 65+ f 12,50 en voor kinderen van 6 tot en met 17 jaar f 7,50. Koffie en andere versnaperingen betaalt men ook zelf. De bus start inWesterland: 12.00 uur Dorpshuis Westerland Tot 10 mei a.s. kunt u zich aanmelden bij Menno Smit tel. 593237 (excursieleider) of bij Henk Braad tel. 591915 of de fam. Fijnheer tel. 593997. Er kunnen ca. 50 personen mee. Vol is vol, wel kunt u zich op de wachtlijst laten zetten. Florafeesten Den Oever Tijdens de Florafeesten organiseren we in het nieuwe dorpshuis te Den Oever een tentoonstelling van schilderijen van vissersschepen en mogelijk van opgedoken spullen uit scheepswrakken. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan wordt er in Den Oever nog meer georganiseerd, maar dat vindt later plaats en wordt in een volgende Op de Hoogte gepubliceerd. Najaar Westerland Begin oktober zal de HVW weer present zijn in de Westerlanderkerk o.a. met de stamboom van de Wieringer familie De Wit. Er is een werkgroepje gevormd, bestaande uit Piet de Wit uit Den Helder, Andries de Wit uit Wieringerwaard en ondergetekende. Mochten er onder u belangstellen den zijn die hier ook binding mee voelen en er een bijdrage aan willen leveren, dan houden wij ons aanbevolen. Evenals voor documentatie over De Witten, foto's en dergelijke, die we dan laten kopiëren. Tel. 512329. 12.00 uur 12.05 uur 12.10 uur 12.11 uur 12.15 uur supermarkt Attent Westerland Rabobank Hippolytushoef bushalte Hofweg bushalte Oosterland molen Den Oever Met vriendelijke groet, Jaap Lont, voorzitter. -34- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 2 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 4