IT DE HELDERSCHE EN NlEUWEDIEPER COURANT terwijl tableux van springende paarden daaraan een enerveerende betoovering gaven, die men nu in de moderne boerenwoningen tevergeefs zoekt. We brachten kort geleden een bezoek aan Staphorst en trokken toen wat de boerderijen betreft 'n vergelijking met 't oude Wieringen en inderdaad wat Smerp en Stroe betreft, heeft de bouwtraditie daarmede veel overeenkomst. In Staphorst bouwde men de boerenhofsteden precies eender van model van één familie achter elkaar; hier b.v. op Smerp staan de oude hofsteden van wijlen Siemon Rotgans en zijn zuster Jannetje Rotgans (Wed. Baijs) naast elkaar en zoo was ook de familie bouwtrant op Stroe. wordt vervolgd) Zo 16 Februari 1890nr. 21 Helder en Nieuivediep ingezonden door Loek Deugd uit Den Helder Anna Paulowna 13 Febr. Heden werd de brandweer te hulp geroepen voor een zeldzaam voorkomend ongeval. Een Groninger tjalkschip, liggende in de Molenvaart bij de Driebruggen, alhier en bevaren wordende door den eigenaar J. de Haan, van Wieringen, en zijn beide zoons, was door de heeren G.H. Geerligs en de Gebr. D. en R. Waiboer alhier met stroo bevracht, bestemd voor de cartonfa- briek te Alkmaar. Door het omvallen van de kachel vatte het stroo vuur en geraakte de lading in brand. Ofschoon de schipper terstond pogingen aanwendde, de vlammen te blusschen, mocht dit niet gelukken. De brandweer rukte aan met twee spuiten, maar deze konden slechts de naastliggende gebouwen voor onheilen bewaren. Door gaten in het schip te maken en zodoende te laten zinken, werd de brand gebluscht. Intusschen was het schip en de aanwezige inboedel niet verzekerd, zoodat de schipper van het mid del van zijn bestaan beroofd is. Van het schip is niets meer dan een wrak over. -58- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 2 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 28