AAN WlERINGEN OP 28 MEI 1982 door Mzv. P. Kok Toen ik een poos leden hoorde dat ongse Koningin Beatrix en Prins Claus naar de oufsluutdiek kwame bin ik beginne te denke om deer naar toe te gaan. 't Was et vieftigjarig bestaan van de diek in 't leek een geweldig moment om er mit ongse groep op oaf te gaan. We ware pas begonne mit dangse in zinge in we konne maar drie dangse in we dochte dat we er alles van konde. Mit de sang konne ze nag een paar liedjes meer. Ja in so is het begonnen. Ik skreef een brief an de Koningin mit een verzoek of wij bij heur komme mochte op de diek. Hippolytushoeffebr. 1982 Majesteit, Tot onze grote vreugde hebben wij vernomen, dat U voornemens is op 28 mei a.s. aanwezig te zijn bij de herdenking van 50 jaar Afsluitdijk. Wij, als klederdrachtgroep van de Stichting Oud Wieringen zouden het zeer op prijs stellen als wij in de gelegenheid worden gesteld U onze opwachting te mogen maken. Voor Wieringen is deze dag van grote histo rische waarde. Hopende, dat wij met Uw Secretaresse het één en ander kunnen regelen, teken ik namens onze kleder drachtgroep, Met gevoelens van de meeste hoogachting, w.g. P. Kok de Vries Deerna kreeg ik heel veul briefe toestuurd van iene meneer v/d Heurck. Maar deer op lest kwam de brief dat we komme mochte. Nou we deeje verskrikkelijk ongs best om et programma voer die dag voer mekaar te maken. Deze uitnodiging is strikt persoonlijk A.s. Vrijdag zal hare Majesteit Koningin Beatrix een bezoek brengen aan de Afsluitdijk. Ons verzoek hier bij aanwezig te mogen zijn, werd in eerste instantie afgewezen. Maar nu is ons verzoek toch nog ingewilligd. Om klokslag 11.30 uur vertrekt de bus bij de Katholieke Kerk. Natuurlijk in kostuum. Dit is de enige instapplaats. Om 11.45 instappen te Den Oever bij de molen. Het protocol bindt ons aan strenge regels. Het restaurant is gesloten: dus geen drinken en geen toiletmogelijkheid. In de bus op de terugweg zal voor drinken gezorgd worden. Verder moet u rekening houden met minstens twee uur staan. Mocht U verhinderd zijn wilt u dit meteen doorgeven aan Marga Deijkers 2674, Piëta Kok 1796, ofAlie Smid 02271-1658. Om 14.30 of 15.00 uur weer thuis. Vriendelijke groeten De werkgroep. - 54 - ezoek van Koningin Beatrix en Prins Claus Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 2 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 24