erslag Redactiecommissie De bezittingen van de vereniging kunnen geraadpleegd worden tijdens de bibliotheekavonden of -middagen. Nel en Jaap Fijnheer verzorgden dit jaar een vijftal openstellingen. Tenslotte wil het bestuur de inzet van veel mensen die zorgen dat "Op de Hoogte" bij de leden in de bus valt bedanken. Zij zorgen er mede voor dat het ledental nog steeds stijgt. De vereniging was vertegenwoordigd op een aantal bijeenkomsten in de regio en de provincie. Ook buiten Wieringen kent men de Historische Vereniging. Het bestuur gaat met gepast optimisme het 10e verenigingsjaar tegemoet. Jaap Fijnheer, Secretaris. Even een terugblik van de redactiecommisie over het jaar 1998. We hopen dat u weer met genoegen ons verenigingsblad hebt gelezen. Er is getracht een samenstel ling te maken voor elk wat wils. Velen onder u hebben de briefwisseling tussen Peet Jannetje en nicht Maartje gemist en de hoop uitgesproken dat de dames het schrijven zullen hervatten. Ons team is versterkt door mevr. L. Jacobs - Hijlkema en mevr. J. Zwarts Schutte laatstgenoemde heeft het typewerk en lay-out overgenomen van onze "bezige bij" in de redactie, mevr N. Fijnheer- Rotgans. Het is u vast niet ontgaan dat het laatst uitgekomen nummer van "Op de Hoogte" er prachtig uit zag. Toch streven we naar nog meer perfectie. We zijn het afgelopen jaar druk bezig geweest één en ander te bewerkstelligen uiteraard samen met het bestuur. Niet alleen alle redactieleden, maar ook degenen die ons weer hebben voorzien van prachtig mate riaal om te publiceren, heel hartelijk dank. Met vriendelijke groet J.K. Rienstra - Mulder. Het boek over "De Kroonprins op Wieringen" is klaar. Het gaat over de Duitse Kroonprins, die van 1918 tot 1923 was verbannen naar Wieringen. Het boek is 144 bladzijden dik en bevat vele foto's. Ook spotprenten, die toen door de pers werden uitgegeven en natuurlijk de tekeningen, die hij tijdens zijn gevangenschap maakte. We hebben ruim een jaar werk gehad om één en ander te verzamelen voordat we het in boekvorm konden uitgeven. De prijs is 32,50 per stuk en is verkrijgbaar bij Jan Rasch Cor Homminga Elftstraat 4 of Zonnebloemstraat 17 1777 CG Hippolytushoef 1777 EB Hippolytushoef tel. 0227-592845 tel. 0227-593685 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 7