AARVERSLAG 1998 Het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen bestond het afgelopen jaar uit: J.J. Lont, voorzitter J. Fijnheer, secretaris M.H. Smit, penningmeester H. Braad N.E. de Herder-Gorter E.M. Jacobs-Hijlkema H.A. Panjer J.K. Rienstra-Mulder G J. Visser. Het bestuur vergaderde 6 maal, de leden kwamen 3 maal bijeen. De redactiecommissie verzette weer veel werk, waardoor het mogelijk was om "Op de Hoogte" vijf maal te laten verschijnen. De jaarvergadering werd gehouden op dinsdag 10 maart, (zie het verslag elders in dit blad). Zoals al bijna een traditie is geworden, vertoonde de heer Piet Kraan één van zijn films. Dat staat garant voor veel bezoek en een gezellige sfeer op de avond. De jaarlijkse excursie voor leden ging dit keer niet ver van huis. Eerst werd het geheel verbouwde Marinemuseum in Den Helder bezocht, het schip de Abraham Crijnssen, de afdeling onderhoud met veel gereedschap uit vroeger tijden en tenslotte de Traditiekamer. Een goed geslaagde middag. Op de voorjaarsbijeenkomst voor de leden hield de heer Berns, medewerker van het Meertens- instituut uit Amsterdam, een lezing over "Dialect, naamkunde en genealogie". De heer Berns was een goed verteller, die zijn gehoor tot het einde wist te boeien. Hij betrok Wieringen ook heel leuk in zijn lezing. De najaarsbijeenkomst stond in het teken van de inval van de Russen en Engelsen in de Kop van Noord-Holland. De heren Ir. P.J. Kreijger en J.P. Zuurbier uit Castricum hielden daarover op 17 november een boeiend verhaal. Een uitvoerige beschrijving van de inval wordt gegeven in het boek "De lange herfst van 1779". Tijdens de zomermaanden heeft de vereniging en een aantal leden medewerking verleend aan de tentoonstelling in museum "Jan Lont". De onderwerpen waren deze keer "Wieringer dracht rond 1900" en "oude fiets- en waterpompen". Bijna steeds zoals de afgelopen jaren, zou uw secretaris willen zeggen, zijn de weekends in de Westerlander kerk weer een succes geweest. De stamboom Mulder, gemaakt door N. Rienstra-Mulder en haar broer Nan Mulder, met mede werking van M. Kooij-Modder, trok veel Mulders uit alle delen van Nederland naarWesterland. Ook de schilderijen van vissersschepen, bijeengebracht door GJ. Visser, vielen zeer in de smaak. En een openbaring voor veel bezoekers en bezoeksters waren de vondsten uit de Wieringer bodem van Loet van Zoonen en Willem Kuipers. Zij vulden met gemak drie vitrines. De belangstelling en interesse overtrof hun stoutste verwachtingen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 6