Minicursus stamboom uitzoeken De cursus is voor beginners van het stamboomonderzoek, start in februari en beslaat vijf dagdelen, gevolgd door een bezoek aan een archief. De cursusleider is Nel Fijnheer-Rotgans. Misschien kunt u nog meedoen! Telefoon 593997. Jaarvergadering en conference Trien van de Gest Op dinsdag 16 maart 1999, aanvang 20.00 uur zal in de bibliotheek de jaarlijkse algemene leden vergadering worden gehouden. De stukken treft u hierbij aan. Ik verzoek u deze goed te lezen om zo tijdens deze vergadering uw kritische en opbouwende bijdrage te kunnen leveren. Na de vergadering zal Trien van de Gest enkele van haar conferences ten beste geven. Dit uiteraard in het Wierings dialect. In de pauze zullen we het glas heffen ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van onze vereniging. U bent van harte welkom. Film Piet Kraan Op dinsdag 13 april 1999 zal ons lid R Kraan ook ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der ver eniging enkele van zijn films vertonen in de bibliotheek aan het Kerkplein. Aanvang 20.00 uur. Ook aan deze avond zal het bestuur een feestelijk tintje geven. Piet Kraan zal ongetwijfeld weer met schitterende, nostalgische beelden uit voorbije decennia komen. De filmavond is alleen toe gankelijk voor leden (met huisgenoot) Den Oever In het najaar wil het bestuur ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan één en ander in Den Oever organiseren. Een tentoonstelling van schilderijen van vissersschepen en mogelijk van opgedoken spullen uit scheepswrakken. Dit lijkt heel geschikt voor de Florafeesten, alleen de locatie is een pro bleem. Ook in Den Oever zal Piet Kraan een filmavond verzorgen en dan meer toegesneden op de Oeverse situatie: haven, schepen, florafeesten en vlootschouw. Ook wordt er in Den Oever een lezing verzorgd over scheepswrakken. Dit alles in het najaar. De precieze gegevens komen in één van de volgende "Op de Hoogtes". Openstelling bibliotheek Iedere belangstellende kan op de volgende tijden terecht in de Historische Hoek van de bibliotheek aan het Kerkplein. Er is deskundige hulp aanwezig. Er is ook koffie. U kunt dit seizoen nog terecht op: dinsdagavond 2 maart van 18.30 tot 20.00 uur dinsdagmiddag 6 april van 14.00 tot 16.00 uur We hopen weer velen van u bij de bovenstaande evenementen te mogen begroeten. Met vriendelijke groet, Jaap Lont, voorzitter -2 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 1 le jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 4