[JJan de Bestuurstafel lle jaargang nummer 1 - 1999 Terugblik Lezing: Historisch Boerderij onderzoek Op dinsdag 19 januari jl. heeft mevrouw E.L. van Olst, directeur van de Stichting Historisch Boerderijonderzoek te Arnhem, een lezing ver zorgd over de geschiedenis van de boerderij in Nederland. Eerst behan delde zij de grote lijnen, later spitste zij haar verhaal toe op Noord Holland. De ontwikkeling van de stolp en van de Wieringer boerderij kregen ruim aandacht. De documentatie die zij had meegebracht, trok in de pauze veler belangstelling. Vooral na de pauze kreeg mevrouw Van Olst veel reacties uit het publiek: één van de aanwezigen achtte zij deskundig genoeg om zijn kennis in boekvorm te gieten. Het was een zeer geslaagde avond, die echter niet zo goed begon, want bestuurslid Henk Braad brak bij de voorbereidingen voor de lezing zijn vinger en zat tijdens de lezing in het medisch circuit. Henk sterkte ermee! Wat er gaat komen 10-jarig bestaan Historische Vereniging Wieringen Zoals ik in de vorige "Op de Hoogte" al schreef: de Historische Vereniging Wieringen bestaat in mei a.s. 10 jaar. Toen werden de statuten goedgekeurd en kon de vereniging worden ingeschreven in het verenigingenregister en konden de eerste leden worden genoteerd. Nu zijn het er 590. Waarschijnlijk halen we voor mei de 600 leden. Wat een belangstelling is er voor de geschiedenis van Wieringen en de Wieringer bevolking! Het bestuur wil uiteraard dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan en komt dit jaar met een aantal extra activiteiten, waarvan u er hieronder een aantal kunt lezen. Ook proberen wij "Op de Hoogte" in een nog mooier jasje te steken. Opstelwedstrijd De meeste leden van de Historische Vereniging Wieringen zijn toch al iets ouder. Daarom leek het ons, als bestuur, leuk ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan ook de jeugd eens aan te spreken. Met medewerking van de basisscholen hebben we een opstelwedstrijd georganiseerd, waarbij leer lingen van groep 6, 7 en 8 tot 1 februari de kans kregen een opstel met het onderwerp "Toen Wieringen nog een eiland was" (tot 1924 dus) in te leveren. De jury kiest er de beste uit en de win naars krijgen 100,—, 75,— en 50,— per groep. Er is een le, 2e en 3e prijs. Te zijner tijd zullen de beste inzendingen ook in "Op de Hoogte" worden gepubliceerd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 lc jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 3