- 21 - Op 24 januari 1929 ging men naar de bisschop van Haarlem om hem een plan voor te leggen voor het bouwen van een hulpkerk. C. Boersen had een schets gemaakt van het eventueel te bouwen kerkje (een houten gebouw). De bisschop keurde de schets en het plan goed, maar nu de financiën. Het geheel moest 4000,kosten. Haarlem zou daarvan 2000,betalen. Waar moest de ande re helft vandaan komen? De deken van Schagen keurde goed dat het armbestuur via een lening van 5% terug te betalen in 1930 en 1931 meebetaalde. Het meeste geld kwam er dus. Maar nu de grond. Op 4 april stelde ingenieur Hupkes van de MUZ (Maatschappij Uitvoering Zuiderzeewerken) voor te schrijven aan de Directeur-Generaal en via het Ministerie van Waterstaat kwam er bericht. Er werd voor zolang de Zuiderzeewerken duurden een terrein beschikbaar gesteld. Deze antwoordbrief kwam in de week voor Pinksteren en donderdag erna begonnen de gebroeders Boersen te bouwen. Twee maanden later op 18 juli 1929 was de kerk klaar en werd ingewijd door de Deken van Schagen. De pastoor van de parochie was H.C. Kappert. De "titel" van deze kerk werd "Onze LieveVrouw van Altijddurende Bijstand". Voor deze gelegenheid werd het orgel afgestaan door de organist Th. Rasch. De genodigden kregen in de kantine van de Zuiderzeewerken koffie en de heren sigaren. Geschenken Ter gelegenheid van deze nieuwe kerk kwam er een schenking binnen van de R.K. bouwvakarbei ders te Rome: een beeld van de Heilige Joseph. Verder werden geschonken paramenten (versierin gen of een kerkgewaad) uit Rotterdam. Van de Nederlandse R.K. Volksbond werd 25,ontvan gen. Op 21 juli konden de Zuiderzeearbeiders voor het eerst naar de nieuwe kerk. Bij de inwijding op donderdag konden ze niet aanwezig zijn, ze moesten werken. Deze arbeiders schonken samen een Heilig Hartbeeld. Verder kwamen nog de volgende geschenken binnen: Van de Vereniging van ter Eeuwigdurende Aanbidding en van het Liefdewerk voor Arme kerken mocht de hulpkerk van de afdeling Rotterdam ontvangen 4 kandelaars, 1 altaarschel, 1 stel canonborden, 1 stel ampullen, 1 stel altaardwalen en 1 kruisbeeld. Later nog 1 paars kazuifel, 1 witte lofstool, 1 missaal en 1 lessenaar. Uit Nijmegen, Den Bosch, Breda, Den Haag, Utrecht, Noordwijk, Leiden en Zwolle komen tussen november 1929 en mei 1930 nog geschenken binnen. Op een gegeven moment moest de kerk verplaatst worden, daar het terrein openbare weg werd. De kerk werd verplaatst naar de Gasthuisweg. Op deze nieuwe plaats werd de kerk op 24 november 1931 opnieuw ingewijd. Nieuwe pastoor Op 21 maart 1933 werd de kapelaan van de Sint Jacobuskerk te Den Haag pastoor op Wieringen. Op 22 maart stierf de pater-assistent van Den Oever, hij kwam uit het klooster te Nieuwe Niedorp. De zondag ervoor had hij nog de lijdensmeditatie gehouden. Dit was pater Electus Bosse. Uit de kerk van Hippolytushoef kwamen nog verschillende spullen. Er werd geschilderd en er kwam een decoratieve achtergrond. De oude kerstkribbe verhuisde ook naar Den Oever, Hippo kreeg een nieuwe uit Brussel 125, Er kwam ook een orgel, geschonken door de weduwe Cl. Huijbers-Keijzer. Kerst 1933 was de eer ste gezongen Heilige Mis. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 23