- 19 - Ze gingen in "Land in Zicht" naar de kerk, een houten gebouwtje op de dijk aan de Beursdijk. Het was evangelisatie, er werd gepreekt door de Evangelist Deen. De evangelisatie was rechtszinnig. In 1932 was de dijk klaar. Elisa en Bram werden bij het onderhoud van de dijk betrokken. Elisa was getrouwd met Elisabeth Kraak uit Vlissingen. Hun zoon Adriaan Marinus is op 21 februari 1927 in Wolphaartsdijk geboren. Temidden van een uitgebreide familie groep vierde het echt paar A. v!d Kreeke- Brandt het 60-jarig huwelijksfeest te Wolphaartsdijk Het ontbrak het kras se echtpaar niet aan belangstelling. Elisa woonde tot 1954 op de Gest in de keet waar nu Annie Kresmer woont, daarna is hij sluis wachter geworden en woonde toen aan de Sluisweg. De laatste jaren woonde hij in de Amsteldiepstraat. Zoon Adriaan ging in 1948 in Amsterdam werken, was toen in de kost bij neef Adriaan v/d Kreeke die getrouwd was met Marie Duijnker. Hij trouwde in 1950 met Janny Boekestein, maar door woningnood bleef Janny op Wieringen bij haar moeder wonen en Adriaan in Amsterdam. Later kregen ze een huis in Amsterdam. Ze kregen 3 kinderen: Marianne, Johan en Liesbeth. Bram v/d Kreeke werd kantonnier, trouwde met Helena de Mooij, ze kregen 3 kinderen, Adriaan, Louise en Tannetje. Kees v/d Kreeke trouwde met Pieternel Schipper. Zij heeft tot haar dood altijd in Zeeuws kostuum gelopen. Zij hadden een groot gezin en kregen 12 kinderen: Adriaan, Louw, Tannetje, de tweeling Adriaan en Dies, Frans, Thijs, Dina Elisabeth, Kees, Corry, Marie en Jaap. Adriaan en Frans zijn nadat de Afsluitdijk klaar was van Wieringen vertrokken. -k Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 1 lc jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 21