OE KWAMEN ZIJ OP WIERINGEN? - 17 - Door W. E. A. van Tol Adriaan v/d Kreeke werd op 27 maart 1857 Geboren in Wolphaarts- dijk. Hij trouwde op 2 december 1880 te 's Heer Arendskerk met Tannetje Brandt die op 31 oktober 1861 ook in Wolphaartsdijk was ge boren. Zij kregen 13 kinderen, de oudste en de jongste scheelden 20 jaar. Adriaan was kantonnier op Zuid-Beveland. Maar de zoons werden boerenarbei der, waren gewend achter de paarden te werken en met de schop. Inmiddels was het werk aan de Af sluitdijk begonnen. En daar was meer te verdienen dan in de rest van het land. En zo zijn Cornelis (Kees), Adriaan, Bram, Frans, en Elisa naar Wieringen gekomen. Kees was de eerste die naar Wie- ringen kwam, later kwamen de ande re broers er achteraan. Ze woonden aanvankelijk in volkske ten, grote keten waar wel 20 mannen woonden. Hun vrouwen en kinderen bleven in die tijd in Wolphaartsdijk Adriaan vld Kreeke en Tannetje Brandt wonen. Met grote tussenpozen gingen de mannen naar huis. Eerst met de bus naar Anna Paulowna en dan met de stoomtrein via Rotterdam, Bergen op Zoom naar Goes. Het laatste stuk naar Wolphaarts dijk weer met de bus. Kees was de enige die een huis kon bemachtigen in de Hofstraat. De andere broers zijn later in nieuwgebouwde keten gaan wonen op de Gesterweg. Bram en Elisa in de keet tegenover Folkert Koorn, Frans en Adriaan gingen verderop wonen op de Gesterweg, ook in een keet. Toen ze een huis of een keet hadden lieten ze hun vrouwen en kinderen overkomen uit Wolphaartsdijk. De kinderen v/d Kreeke gingen naar de Christelijke Nationale School, eerst in de noodlokalen aan de Gasthuisweg, later was de nieuwe school in de Zwinstraat klaar. f Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 19