ERSLAG JAARVERGADERING DINSDAG 10 MAART 1998 De jaarvergadering vond - zoals gewoonlijk - plaats in de openbare bibliotheek te Hippolytushoef. Bericht van verhindering om de vergadering bij te wonen is ontvangen van aspirant bestuurslid Lies Jacobs-Hijlkema. Het voltallige bestuur is aanwezig en bestaat uit: de voorzitter Jaap Lont, de secretaris Jaap Fijnheer, de penningmeester Menno Smit en de leden Nel de Herder-Gorter, Henk Panjer en Henk Braad (notulist) Van de redactie-commissie zijn aanwezig: Nettie Rienstra, mw. W.E.A. van Tol en Nel Fijnheer. Tevens is aanwezig het aspirant bestuurslid Gert Jan Visser. De vergadering werd bijgewoond door 74 leden. 1Opening Om 20.15 uur opent de voorzitter de jaarlijkse ledenvergadering met een hartelijk welkom aan het adres van de aanwezige leden. De Vereniging telt inmiddels 554 leden hetgeen naar de mening van het bestuur voor een groot deel te danken is aan het verenigingsblad "Op de Höógte". Met name de stukjes als "Hoe kwamen zij op Wieringen" zijn hier debet aan. Het applaus voor de redactiecommissie is zeker op z'n plaats. Bijzonder welkom wordt geheten de heer Piet Kraan, die na de vergadering, inmiddels voor het derde achtereenvolgende jaar, een film over Wieringen in het verleden zal vertonen. De voorzitter memoreert verder in het kort de vele activiteiten die hebben plaatsgevonden zoals lezingen, de excursie en de expositie in de Westerlanderkerk met schilderijen van Rasch (alle schilderijen zijn door foto Boersen gefotografeerd en de afdrukken bevinden zich in het archief van de Vereniging). Veel aandacht is er geweest voor de door de leden Jan Conijn en Henk Braad ingerichte tentoonstelling in de bibliotheek in het kader van het 65-jarig bestaan van de Afsluitdijk en naderhand door de fam. Fijnheer ingerichte tentoonstelling over 150 jaar Polder Waard Nieuwland met informatie over de Afsluitdijk in de museumboerderij op Stroe. Diverse instanties zijn te woord gestaan, dan wel is op verzoek advies door de vereniging uitge bracht. Er zijn het afgelopen jaar veel schenkingen ontvangen in de vorm van krantenknipsels, foto's, ansichtkaarten etc. Het bestuur is hiervoor bijzonder dankbaar en ziet dit als een verrijking van het archief. In 1999 bestaat de vereniging 10 jaar. Het bestuur wil deze gebeurtenis zeker niet ongemerkt voorbij laten gaan en is hard aan het werk een aantal zaken te realiseren. De expositie die het komende najaar weer in de Westerlanderkerk plaatsvindt zal o.a. zijn gewijd aan Wieringer vis sersschepen. Degenen die schilderijen met afbeeldingen van vissersschepen hebben worden verzocht contact op te nemen met Gert Jan Visser. In het najaar zal een cursus "Geschiedbeoefening op lokaal niveau" worden georganiseerd. De cursus bestaat uit 5 tot 6 lessen met een vervolg. Tot slot bedankt de voorzitter de bestuursle den voor hun inzet en de vrijwilligers, die de nodige hand- en spandiensten voor de - 8 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 1 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 10