1212 Ook dit keer regelde Cor het transport. De goederen werden door hem gekaveld en genummerd. Van de oorspronkelijke 80 ton was een gedeelte bij de firma Kaan in opslag geweest in het pakhuis van de firma aan de Nieuwstraat, loodrecht achter het woonhuis van de ouders van de gebroeders Kaan op Kerkplein 19. Hierlangs liep de Pastoriesteeg. Overigens bestaat dit pakhuis als gebouw nog steeds. Inmiddels was ook een gedeelte verkocht, weggegeven en naar Huize Doom overgebracht. De gebroeders Kaan hadden een goed contact met de Kroonprins. Met zijn verjaardag en de feestdagen wisselde hij met Cor en Simon wens- en felicitatiekaarten. Simon en de Kroonprins deelden tevens hun liefde voor motoren. Beiden hadden een Indian en reden ook wel samen. De Kroonprins schonk Simon ooit een sigarenkoker met een gouden gekroonde W, thans in het bezit van diens zoon Paul. Deze herinnert zich dat de Kroonprins, tijdens zijn bezoek aan Wieringen op 27 november 1933, ook een bezoek aan zijn vader bracht, die inmiddels caféhouder was geworden aan het Kerkplein in Hippo. Samen met de Kroonprins werden Simon en zijn zoon toen voor het café op de foto gezet. Als de Kroonprins in de tijd dat hij op Wieringen verbleef bij Nanning op bezoek was, zat diens oudste dochtertje Greta 1919) wel eens bij hem op schoot en zei hij: "Ze lijkt net op mijn dochtertje", waarmee hij zijn jongste dochter Prinses Cecilie bedoeld moet hebben. Zijn oudste dochter Prinses Alexandrine was namelijk mongoloïde. Prinses Cecilie kende hij echter uitsluitend van foto's, omdat hij bij haar geboorte aan het Belgische front verbleef en daarna nooit meer naar Duitsland was temggekeerd. Aan Nanning Kaan schonk de Kroonprins tijdens zijn verblijf op Wieringen ooit een schilderij met een toepasselijk schip van de hand van de Berlijnse maritieme kunstschilder Willy Stöwer (1864 1931). Het werk van Stöwer werd door Keizer Wilhelm II gewaardeerd. De schilder vergezelde vanaf de zomer van 1904 de Keizer ook regelmatig op zijn jaarlijkse cruises over de Middellandse Zee met het keizerlijke jacht "Hohenzollem". Gré Kaan, dochter van Nanning, was ooit op vakantie op het Griekse eiland Corfu en bezocht daar het "Achilleion", een slot dat Keizerin Elisabeth van Oostenrijk (Sisi) in 1890/91 had laten bouwen en dat na haar dood door Keizer Wilhelm II in 1907 was aangekocht. Vanaf toen voeren zijn bovengenoemde reizen over de Middelandse Zee naar dit slot. Daar zag Gré Kaan schilderijen hangen van Willy Stöwer. Voor zover bekend hing dit schilderij voor het laatst in het kantoorgedeelte van het pakhuis van de Firma Kaan in Middenmeer, dat door de inundatie van de Wieringermeer door de Duitse bezetter in 1945 onder water kwam te staan. Het is waarschijnlijk, maar niet zeker, dat het schilderij daarbij verloren ging. Hoe dan ook het is binnen de familie Kaan spoorloos verdwenen, maar wie wil weten wat voor schilderijen Willy Stöwer maakte, kan een aantal van zijn werken nog bekijken in Huize Doom, thans een zeer bezoekwaardig museum. Het winkeltje op de achtergrond op de foto op bladzijde 1168 betrof het winkeltje van de gezusters Beth (1861-1930) en Anne (1850-1936) Lossie in de Koningstraat (later Ten Brinke). Op de bovenste foto op pagina 1170 maken de Kroonprins en Bets Luijt (1906-1986) een praatje met Geertje Mostert (1908-1981). Geertje was een buurmeisje van de burgemeestersfamilie Kolff; haar vader had de boerderij, die naast Villa Wiron stond. Aangezien de Kroonprins in de tijd dat hij op Wieringen verbleef, veel bij de familie Kolff op bezoek kwam, moet hij dit buurmeisje zodoende goed gekend hebben en betrof dit dus een weerzien met een oude bekende. Het meisje met het matrozenkraagje, eveneens op de achtergrond, betreft Lies Doves 1927), later gehuwd met Peters. Haar vader had aan de Hoofdstraat 27 een kruidenierswinkel en handelde daarnaast in wild en gevogelte. Hij leverde ook aan de kroonprinselijke huishouding in de pastorie te Oosterland. Zodoende werd hij binnen de familiekring wel eens gekscherend "Hofleverancier" genoemd. Mevrouw Peters herinnert zich van het bezoek op de foto's, dat de Kroonprins bij die gelegenheid chocoladerepen uitdeelde aan de aanwezige kinderen, iets wat hij ook al deed op b.v. zijn veijaardag op 6 mei, in de tijd dat hij nog op Wieringen verbleef. Met name uit klantenbinding stuurde de moeder van mevrouw Peters hem dan altijd een felicitatiekaart en voor de feestdagen hun gelukwensen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 30