1205 Immetje Post Jan de Wit Immetje Post overleed, 82 jaar oud, op 18 augustus 1931 te Purmerend. Zij werd 4 dagen later op de algemene begraafplaats van Westerland op Wieringen begraven bij haar reeds in 1912 overleden man Jan de Wit. Het graf bestaat nog altijd. "Van stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeren!" Desondanks wilde Arte Peereboom niet "in de prut", hetgeen zijn letterlijke woorden waren. Hij had daarom al voor de oorlog een grafkelder gekocht op de Algemene Begraafplaats in Alkmaar. Dit omdat deze stad juist op zandige geestgronden ligt en hij en Antje tezijnertijd een appartement wilden betrekken in Huize Voorhout te Alkmaar. Het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog zou hier een stokje voor steken. Huize Voorhout werd namelijk de Duitse "Ortskommandantur" van Alkmaar. Arie is burgemeester van Ilpendam gebleven tot 30 april 1933, nadat hartklachten het niet langer toelieten aan te blijven. Hij overleed uiteindelijk toch nog onverwachts ruim 11 jaar later op 13 januari 1945 te Ilpendam, 74 jaar oud. In de meest ontberende maand van de Tweede Wereldoorlog moest het lijk naar Alkmaar vervoerd worden. De opmars van de geallieerden, die al onder de grote rivieren stonden, was gestaakt. Er was hongersnood, het was verschrikkelijk koud en er was ook nog eens brandstoftekort. Het kostte dan ook enorm veel moeite een enigszins goede doodskist te vinden. Zoon Jan was in 1933 getrouwd met Maartje Raat (1911-1992) en woonde aan de Stationsweg in Alkmaar, waar hij en zijn vrouw in 1937 een dochter, Marianne en in 1940 een zoon, Arie hadden gekregen. Aangezien alleen huisartsen nog over telefoon beschikten, kwam via de huisarts van Jan het bericht van het overlijden van zijn vader. Jan ging op de fiets naar Ilpendam. Zijn vrouw wilde ook afscheid nemen en fietste een dag later naar het huis van haar schoonouders, terwijl haar kinderen in Alkmaar onder de hoede bleven van het dienstmeisje. Op de terugweg regelde zij met familie en kennissen in Middenbeemster voedsel, melk, hooi en water voor de begrafenisstoet, een paar dagen later. LB j NiEUWGOlF^ «OTTERO**

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 23