^o^amma fisM, Hoop is Liefde, Huldiging Burgemeester Peerebooin en Echtgenoote. Afacheidname Burgemeester Peeretioom en Ecblgenoote op Zaterdag: 28 Aug. 1920 's avonds half acht op hel terrein van den heer Jb. BRUUL. Toegangskaarten verkrijgbaar a 20 cent bij ingang terrein. Arie vestigde zich als rustend burger met Airtje en zoon Jan in de villa Anna aan de Breelaan te Bergen (N.H.). Hij verveelde zich echter zo, dat hij het waag de nogmaals naar een burgemeesterschap te sollicite ren en wel naar dat van Ilpendam. Tot zijn verbazing werd hij opnieuw geaccepteerd en per 1 februari 1922 benoemd, deze benoeming nam hij op uitdrukkelijk aandringen van Antje aan, "omdat je de Koningin toch niet nog eens nee kon verkopen". In de periode dat zij in Ilpendam woonden, liet Antje haar bejaarde moeder Immetje de Wit-Post vanuit Wieringen naar een rusthuis in Purmerend overkomen. Vanuit Ilpendam kon zij zodoende beter een oogje in het zeil houden. Antjes zus, Aaltje Bakker-de Wit, was vrij ziekelijk en kon zodoende de zorg voor hun ouder wordende moe der op Wieringen niet aan. Voorheen logeerde Immetje al vaak bij haar dochter en schoonzoon in Ilpendam. Bij één van die gelegen heden hadden zij haar mee uit genomen naar de schouwburg aan de Plantage Middenlaan in Amster dam. Immetje las in het programmaboekje: "Het tweede bedrijf speelt 4 jaar later", waarop ze ontsteld naar haar dochter reageerde met de woorden "Oh, wat jammer Anne, als ik er dan nog maar ben!" 1204 Vanaf II April 1910 tot I September 1920 Burgemeester van het eiland Wieringen. 1. Openings marsch door Muziekvereniging Harmonie. 2. Openings- en aisclieidsredc en aanbieding Album door Voorzlller der Commissie aan Burgemeester. 3. Toespraak van Voorziller Harmonie aan Burgemeester. 4. Zang van Zangvereeniging van Westeriand. 5. Muziek van Harmonie. 6. Afscheidslied van Zangvereeniging Hippolylushoef. 7. Muziek van Harmonie. 3. Standen van dames, voorstellende mei begeleiding door muziek van Harmonie, met Bengaalsche verlichting. 0. Sluitingswoord door Voorzitter der Commissie. 10. Alscheidsrauziek door Harmonie. De Harmonie bij het afscheid van burgemeester Peereboom Namens de Commissie, H. STAVENOA, Voorz. E. BAIJS, Sect. B. KAT, Penn,

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 22