1200 Dat was toen dermate risicovol, dat zij niet meer naar school hoefde. Niettemin wist Antje aan Arie te melden: "Pa, je kunt wel verkopen hoor, de klank was goed". En dat betrof dan een telefoontje uit Londen of Parijs. Het ging zo goed met de zaken, dat Arie omstreeks 1917 de eerste auto op Wieringen kocht. In auto (scrips Booth): Pieter Jan (1896) en Jan Pieter Peereboom (1909) Op achtergrond v.l.n.r.: le onbekend, Antje en Arie Peereboom en Piet Peereboom neef van Jan en Pieter Arie Peereboom, Antje Peereboom-de Wit en Jan Pieter Peereboom (foto 21-7-1917) Er kwam een vertegenwoordiger aan de deur, die een auto van het Amerikaanse merk "Scripps Booth" wilde verkopen, met stro in de banden en met elektrische verlichting. Om van het gezeur af te zijn, zei Arie: "Alleen als dat ding hier binnen 2 uur voor de deur staat, is ie verkocht". De autoverkoper ging gauw naar de haven. Met de postboot van schipper Jo Bais (1875-1939) voer hij als de bliksem naar Ewijcksluis, laadde de auto op en voer terug. Precies binnen 2 uur stond de auto voor de deur, zodat Arie en Antje de trotse bezitters van een auto waren geworden. De prijs bedroeg 3200,--, een voor die tijd bijzonder hoog be drag. Als Arie naar de vaste wal moest, liet hij de auto thuis. Het transport was namelijk nogal omslachtig. De postboot was te smal, dus moesten er twee u-balken over de boorden ge legd worden en hierover moest de auto vervol gens van de wal af de boot worden opgereden en naar de vaste wal gevaren.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 18