^Jsvnj 1192 De kroonprins zit op Wieringen Daar vist hij nu op spieringen De bordjes zijn verhangen Ginds heeft hij bot gevangen. Wie kent het vervolg? Reacties bij de redactie. Het heeft vannacht gevroren 't Is zo koud als ijs. De hele vierde klas Was van de wijs. En vroegen 's middags vrij En de burgemeester Maakte allen blij. 's Middags gingen we rijden op de pette gracht. Ieder mocht nu lijden Dat het vroor vannacht. Jongkind maakte een ijsbaan Die in orde was, Want de dorper ijsclub Die was goed bij kas. Maar o wee het ging dooien, ijs is nu weer weg En de avond dauwt Op heg en steg. Berg maar op je schaatsen Hang ze in de kast Tot volgend jaar Ander ijs verrast. Volgens de moeder van F. Koopman uit de Beltstraat werd het bovenstaand liedje gezongen voor het huis van de burgemeester om ijsvrij te krijgen. De melodie is bij de redactie niet bekend. 1874: Lid Tweede Kamer van Wierimen In de Heldersche en Nieuwedieper Courant van 5 april 1874 vond Loek Deugd uit Den Helder het volgende berichtje: -Het onlangs overleden lid der Tweede Kamer, dr. R. Westerhojf werd den 14en Maart 1801 te Wieringen geboren. - En dan worden wij van de redaktie nieuwsgierig. Zoveel leden van de Tweede Kamer komen er niet van Wieringen. Wie was deze man? Wel het is Rembertus Westerhofif, geboren 14 maart 1801 te Oosterland. Hij is de zoon van de toenmalige dominee van Oosterland, Petrus Westerhofif en zijn moeder heette Tjaardina de Cock. Gelukkig, weer een klein raadsel opgelost door Marietje Boersen

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 10