1156 SCHENKINGEN Het bestuur ontving de volgende schenkingen en dankt de gevers en geefsters daarvoor hartelijk: 1Van mw. W.E. A. van Tol een aantal kaarten Hoorn, Waterland en Haarlem. Tevens een drietal boekjes over gezondheid. 2. Van Jb. Tijsen, Den Oever, 5 x Spiegel Historiael 3. Van dhr. C. Bruin uit Belgie: Een zilveren oorijzer (iets beschadigd), ondermutsjes en kap (iets beschadigd) en 2 zilveren bakjes. 4. Van Kees Hos uit Westerland: Het notulenschrift van de Vereniging tot Bevordering der bijenteelt afd. Wieringen. Tevens Statuten en huishoudelijk reglement afd. Wieringen en Nederland. 5 Via mw. N. Hoek-Lont van mw. R. Broers uit Anna Paulowna: a. Programma van zangver. Zang en Vriendschap 1930; b. Vrijheidsliederen juni 1945 Hippolytushoef; c. Programma bevrijdingsfeesten 1945 Wieringen; d. Programma galaconcert 100 jaar Harmonie 1987; e. V.V.V.-gids 1979; f. Tekstboekje "De bloemenfee en de prinses", kinderoperette opgevoerd Kerst 1942; g- Bevrijdingslied; h. Informatieblad 1983 St. Oud Wieringen. 6. Van Jan Conijn Hippolytushoef: Wieringen 1956-1965: compilatie van advertenties en wetenswaardigheden uit de WR Courant. 7. Van D. Drent Westerland: Een aantal foto's en ansichtkaarten. Mocht u interesse hebben voor deze nieuwe aanwinsten, dan kunt u komen kijken op de bibliotheekavonden, die van de herfst weer van start gaan. Zie bestuursmededelingen. HAVENS WIERINGEN: De heer Tijsen uit Castricum is bezig met een boekje over de havens van Wieringen. Dat vordert al goed. Alleen zou hij graag nog wat foto materiaal hebben. Hij zoekt nog foto's of ansichtkaarten van: - MUZ-materiaal in de Hofmanshaven. - Haventje van het "Nauwelangd". - Vissersschepen etc. aan de steiger van de Polder Waard Nieuwland. (voor de drooglegging van de Wieringermeer) - Bomschuit van Willem Hermans in de haven van Den Oever. - Hr. Ms. Buffel in de haven van Den Oever. - De Marineduikschool in de haven van Den Oever o.a. Castor/Soemba/Thetis. - De haven van de Haukes na de bouw van de Afsluitdijk.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 6