jk 1154 Archeologische vondsten De vitrines zullen deze keer in de Nicolaaskerk gevuld worden met vondsten uit de Wieringer bodem die met behulp van de metaaldetector gedaan zijn door Loet van Zoonen en enkele collega's. Dat hier zeer bijzondere vondsten mee gedaan kunnen worden is ons allen bekend: de Vikingschat is ook op deze manier aan het licht gekomen. LEZING: De inval van de Russen en de Engelsen in de kop van Noord-Holland in 1799. Over enkele maanden is het precies 200 jaar geleden dat de Russen en Engelsen de Kop van Noord Holland binnenvielen. Dit is een mooie reden om aan deze historische gebeurtenis eens aandacht te schenken. Wij hebben de heer J. van Roo uit Haarlem bereid gevonden om samen met zijn collega op dinsdagavond 17 november a.s. in de bibliotheek aan het Kerkplein te Hippolytushoef, aanvang 20.00 uur een lezing te houden met dia's en overheadprojector te verzorgen. Waar mogelijk zullen wij ook op de situatie op Wielingen ingaan. U bent van harte welkom: de toegang en de koffie zijn gratis. Openstelling bibliotheek Historische Vereniging Wieringen Met ingang van oktober stelt de Historische Vereniging u weer in de gelegenheid om eens te komen "snuffelen" in de bezittingen van de Vereniging. Zij opent daarvoor haar kasten op een aantal dinsdagavonden en twee dinsdagmiddagen. Noteert u alvast de volgende datums: di 6 okt, di 3 nov, di 5 jan, di 2 mrt en di 6 apr. Steeds van 18.30-20.00 uur. Nel en Jaap Fijnheer-Rotgans hopen weer op gezellige goed bezochte bijeenkomsten. Met vriendelijke groet, Jaap Lont, voorzitter.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 4