1153 VAN PK BESTUURSTAFEL De vakantie zit er weer op en het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen gaat weer enthousiast aan de slag met de voorbereidingen voor het winterprogramma en het tienjarig bestaan van de vereniging in 1999. Eerst nog even een kleine terugblik op de laatste activiteit vóór de vakantie. Terugblik excursie Op zondagmiddag 17 mei jl. maakten we per touringcar een uitstapje naar het Helderse Marinemuseum. Het museum is enkele jaren geleden geheel vernieuwd en uitgebreid en er is ontzettend veel te zien. Met name het hoofdgebouw met de expositie over de Nederlandse marine, de tijdelijke expositie over Wilhelm II, de mijnenveger "Abraham Crijnssen", de onderzeeboot "Tonijn" en de authentiek ingerichte werkplaatsen die meer dan 200 jaar dienst hebben gedaan. Het was verbazingwekkend veel. Wat een mooi museum! Wal er gaat komen Expositie Wesrterland. Op zaterdag- en zondagmiddag 3,4,10 en 11 oktober 1998 a.s. 's middags van 2 tot 5 uur is de Historische Vereniging weer aanwezig in de Nicolaaskerk te Westerland. (toegang gratis) De expositie bestaat weer uit drie onderdelen: - stamboom Mulder; - tentoonstelling schilderijen van vissersboten en modellen van vissersboten; - tentoonstelling archeologische spullen. Oproep stamboom Mulder Hebt u foto's, documenten of andere zaken die betrekking hebben op de familie Mulder dan zou het bestuur het heel aardig vinden als u zich meldt bij de samensteller van de stamboom Nettie Rienstra- Mulder tel. 593847. De foto's e.d. worden dan gekopieerd en kunnen deel uitmaken van de stamboom, tijdens de dagen in de Westerlander kerk. Oproep schilderijen en modellen van vissersboten Hebt u schilderijen of modellen van vissersboten in uw bezit en bent u bereid deze twee weekends af te staan ten behoeve van de expositie in de Nicolaaskerk neemt u dan contact op met de organisator van dit onderdeel Gert Jan Visser tel. 511604. Hij zal dit verder met u regelen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 3