1181 HONDERD JAAR HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW 1861-1961 (Vervolg op 10e jaargang nr. 2 blz. 1128) In september 1876 wordt de eerste landbouwtentoonstelling gehouden, welke tentoonstelling evenals die later georganiseerd worden, plaats vindt rondom de kerk. Met ingang van 1 januari 1878 wordt de heer M. Koorn tot voorzitter benoemd. Het lid P.N. Mulder vraagt op één der vergaderingen of het "tarlen" zoeken niet verboden kan worden, waarop de voorzitter antwoordt dat dit niet op de weg van de afdeling ligt, maar hij dient zich tot het gemeentebestuur te wenden. Het ledenaantal is in 1879 weer opgelopen tot 58. In 1879 wordt een stierenkeuring gehouden, waarbij 6 stieren worden ingezonden. Deze keuring was een gevolg van een voorstel om pogingen aan te wenden tot verbetering van het rundvee in deze gemeente door het aanschaffen van een stier van verbeterd ras. In 1881 wordt de heer A.J. van Doom weer tot voorzitter benoemd. Wegens ziekte kan hij echter deze benoeming niet aannemen, waarna de heer P. Maats in deze functie wordt gekozen. Als nieuwe secretaris wordt benoemd de heer D. Lont. Door de benoeming van een nieuwe voorzitter en secretaris is blijkbaar de gang er uitgeraakt, want er vindt dat jaar slechts één vergadering plaats, welke ook nog niet door kan gaan, omdat er geen enkel lid is verschenen. In 1882 blijkt er inmiddels een andere secretaris te zijn in de persoon van de heer C. Koorn. In 1884 wordt de heer O. Bosker voorzitter. Dit voorzitterschap duurt in verband met reglementair aftreden maar kort en zo wordt hij in 1886 opgevolgd door de heer H. Dijkshoorn. Door de voorzitter wordt het voorstel gedaan om voor rekening van de afdeling een grote bascule aan te kopen waarop 1000 tot 1200 kg kan worden gewogen, welk voorstel wordt afgestemd. In 1889 wordt P. Maats voor de 3e maal voorzitter. Dit duurt tot 1897 waarna hij tot ere-voorzitter werd benoemd.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 31