1177 Ze ginge hoede verköpe en Trijntje wier d'r uut pikt om 't modistevak te lere an de vaste woal. Nou die mooie gróte strohoede met blommetuune d'r op of in de winter vult mit gróte mooie vère vloge over de toonbank, en de boeskippe ginge de deur uut en al meer hoede kwame der in. Op een keer kwam er een reiziger uut Amsterdam om hoede en veerkes te verkópe bij mien Opoe, maar doe die met z'n handel op de postboot zat was er een flinke sturm en een doos met vere vloog open en allemaal woide ze te water. Enkele konne ze nag uut 't water griepe en die moste bij Opoe droogt worre bij 't fornuus. Dat is een onvergetelijke gebeurtenis bleven in ongse femielje. Dochter Trijntje was 15 jaar doe ze in de winkel van Opoe begon. Tien jaar het ze de hoedjes opmaakt met lintjes, elastiekjes, veerkes en blomkes. Ok maakte ze zelf hoede. Toe ging ze trouwe en Neeltje, de jongste van de matjes, most antreje om 't modistevak in te gaan. Neeltje was mien moeder en ze had er gien zin an, ze wou noaister worre. "Nou," zeit Opoe, "den ga je nou ongse voerraad hoede verkópe en we skoaie er mee uut, en den mag jij 't ankommend jaar noaister worre." So seid, so deen. Toe 't nieuwe seizoen zou beginne zat moeder 't kasboekje d'r 's na te kieke en ze kreeg in de gate dat hoedjes verkópe toch een beter vak was den noaister. Ze stelde Opoe voer om toch maar weer hoede in te slaan. Ze was ok 15 jaar toe ze d'r an begon en ze is der hoedewinkelke 54 jaar trouw bleven, tot ze 69 jaar was. En van die tijd oaf bin ik in de winkel kommen en hew er 20 jaar in staan. De hoed raakte in mien tijd uut de mode en ok ik most deer in mee gaan en hew er een boetiek van maakt met moderne jonge kleren voer de jeugd, en 12 jaar leden kwam voer mij de tijd om de winkel voergoed te sluute. Wij bestonge dus 84 jaar. En dut is 't end van mien verhaal. Neeltje de Vries-Asjes. tal a Een reactie van P. Kok-de Vries op het themanummer over winkeltjes in Hippo m

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 27