1167 Er bleek veel alcohol in het spel. Smid Jan Luijt (1882-1943) had die avond ter gelegenheid van de feestdag ook wel wat gedronken, maar had nog wel zoveel tegenwoordigheid van geest, dat hij direct eerste hulp bood, toen hij met zijn motor langs de plek des onheils reed. De Kroonprins was na zijn aankomst op Wieringen al vrij snel met Admiraal en zijn gezin bevriend geraakt en kwam er regelmatig op de koffie. Tijdens de steekpartij was hij naar aanleiding van Pinksteren juist een aantal dagen naar zijn vader Keizer Wilhelm (1859-1941) op Huize Doom. Nadat de Kroonprins het nieuws had vernomen, reageerde hij: "Nu ben ik weg en dan gebeurt er zoiets!". Admiraal werd na het incident naar slager Gert Poppen, zijn zwager, gebracht, waar hij ook de eerste tijd zou worden verpleegd. Wellicht mocht hij niet alleen niet vervoerd worden, maar ook zou de situatie thuis zich hier niet voor hebben geleend. Uitgerekend namelijk op de avond van de steekpartij beviel de vrouw van Admiraal van hun zoon Jaap en zij lag dan ook in het kraambed. De Kroonprins bezocht Admiraal trouw bij slager Poppen. Verder was hij naar de eveneens door Buma genoemde zusters Lont gegaan, met hun zaak aan het Kerkplein voor onder andere babykleren, om een strik te kopen voor aan de wieg van de pasgeboren baby Jaap Admiraal. Bij gebrek aan een blauwe strik werd het een ecru kleurige. De Kroonprins kwam geregeld bij de zusters Lont op de koffie, waar Marie de winkel deed en Geertje de huishouding en waar hij de door hem zo verlangde gezelligheid vond. Op 19 januari 1924, twee maanden na zijn terugkeer naar Duitsland, schreef de Kroonprins vanuit kasteel Oels in Silezië: Ik heb van een hele reeks Wieringers inmiddels zeer aardige brieven en kaarten ontvangen. Marie Lont stuurde vriendelijkerwijs zeer mooie haarlinten voor mijn meisjes." Bedoeld werden zijn twee dochters Prinses Alexandrine (1915-1980) en Prinses Cecilie (1917-1975). Buma noemt de zaak "voorheen van de firma Dirk Minnes", thans Burghout. Wellicht betreft dit dezelfde Dirk Minnes (of diens vader) als die een winkeltje in galanterieën en dergelijke had op de hoek van de Parklaan en het Kerkplein. Ook daarin moeten de lezers mij zonodig maar corrigeren. Op 14 april, de verjaardag van Marie Admiraal (*1916), de oudste dochter van de rijksveldwachter, liet de Kroonprins eens ter gelegenheid hiervan bij deze Dirk Minnes een x-aantal ballen kopen en over het gedeelte van het plein gooien, waar in die tijd de koeienmarkt werd gehouden. Samen met haar zusje Trieneke 1917), holden de jarige en de andere kinderen van het verjaardagspartijtje als bezetenen achter de ballen aan, om er zodoende één te bemachtigen en de Kroonprins had zijn pleziertje.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 17