1166 Op onderstaande foto heeft het gezelschap zojuist de Grand Bazar van Nico Kuiper bezocht. V.l.n.r.: twee onbekende heren, de Kroonprinses, Jan Peereboom (1909-1972; jongste zoon van de burgemeester) met naast hem (slechts gedeeltelijk zichtbaar) één van de prinsjes, de Kroonprins met achter hem (nauwelijks zichtbaar) één van de prinsjes, die nog even in de etalage kijkt en geheel achteraan juffrouw Sibylla von Tsirschky und Boegendorff (1899-1975), welke in 1917 hofdame was geworden van de Kroonprinses en na de revolutie tot 1935 bij haar bleef als gezelschapsdame, (origineel: C.J. van der Sluis) Buma noemt het kruidenierswinkeltje van Marijtje Poppen aan de Hoofdstraat. Mij is niet duidelijk of dit één en dezelfde persoon is als "Mie" Poppen met haar (latere?) winkeltje aan de Elftstraat, maar daarin moeten de lezers mij zonodig maar corrigeren. Voor dit winkeltje deed zich namelijk tijdens hetzelfde bezoek van de kroonprinses een klein 'incident' voor: op straat zakte ineens haar rok af! Wellicht zal zij hieronder wel een onderrok gedragen hebben, maar de situatie was natuurlijk wel gênant, zeker voor een voormalige kroonprinses. Mie Poppen vroeg haar binnen en verhielp het probleem met een veiligheidsspeld. Buma noemt de slagerij van Kees de Wit aan de Hoofdstraat, welke enige jaren later zou worden overgenomen door Gert Poppen. Ook deze bezocht de Kroonprins ooit, zij het onder heel andere omstandigheden Op de avond van Tweede Pinksterdag 22 mei 1923 werd rijksveldwachter Ane Admiraal (1883-1945) door een aantal kerels op straat in de buurt van de slagerij in de rug aangevallen en neergestoken.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 16