1160 Willem ging toen varen, de hele wereld rond, Amerika, Australië, Japan. Hij had 8V2 jaar gevaren, was thuis met verlof en las een advertentie in de Telegraaf; ze vroegen op de Leemans een machinist. Hij ging tussen Kerst en Nieuwjaar kijken en werd gelijk aangenomen. Hij kon 13 januari 1930 beginnen. En zo kwam Willem v/d Kreke 12 januari 1930 in de kost bij Meijert Bosker en Maartje Kooij, Schoolpad 1, Oosterland. Maandag 13 januari ging hij aan het werk bij gemaal Leemans, lopend van Oosterland naar het gemaal en na de dienst terug. Hij had dienst van 6 tot 2 uur. Nou dat lopen vond hij maar niks. Hij wou wel een fiets. Naast Bosker woonde Jaap Lont, de smid en die verkocht fietsen. Alie de Jongh was aan het helpen met de was bij Jaap Lont, die getrouwd was met Maartje Verfaille, een halfzuster van Alie's moeder. Alie en haar moeder liepen door de smederij naar buiten om de was op te hangen. Willem v/d Kreke stond bij Jaap Lont naar een fiets te kijken en Jaap zei gelijk tegen Willem: "Is dit niks voor je?". Januari en februari zagen zij elkaar niet, want Willem had wisselende diensten. Maar 2 maart 1930 was er een uitvoering bij Jaap Bruul in Concordia van een toneelstuk. Er was bal na en Willem vroeg Alie 3 keer achter elkaar ten dans. Later nog een keer. Na de uitvoering vroeg Willem aan Alie of hij een eindje mee mocht lopen en toen heeft hij Alie thuisgebracht. Alie was een dochter van Jan de Jongh en Geertje Kaan, zij woonden in de Beft. Later zag Willem Alie op Oosterland, het werd wat en 2 juli 1931 zijn Willem en Alie getrouwd. Zij gingen naast het gemaal wonen, op de Leemansweg, naast Simon Omis en Antje Bakker. Die hadden een dochter Grie Omis. TOtde/n oan de 5^rehe LÜierincjen, 79 d/litcj. 7930. e/n aan en dCippoh/inshoef, Se li si raai 35. Oosierland, Schoolpad

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 10