1103 ARCHIEF RIJKSWERF LOODSWEZEN De redaktie ontving een brief van de heer P.de Wit uit Den Helder met daarin een verwijzing naar het Archief van de Rijkswerf. Hij was bij onderzoek daar gegevens over Wieringen tegengekomen. Hij stuurde meteen het volgende mee: 1. een aanvulling op het themanummer "Vuurtorens", 7e jaargang nr.3 en 2. een copie van de originele brief aan de heer Eilbracht. De redaktie is weer blij met deze inzendingen. 1Aanvulling op themanummer "Vuurtorens" Amsterdam, 2 Januari 1923 Ingevolde de ministerieele beschikking van 22 Juni 1911 G.no.47, heb ik de eer den lichtwachter bij 's Rijks Kustverlichting te Wieringen G.Omis aan uwe Excellentie voor te dragen voor de toekenning van de toelage ad. fl.25,= per .jaar voor het houden van toezicht over de zeekapen te Wieringen, gedurende het .jaar 1922. De Inspecteur v/h Loodswezen enz. In het 3e District Aan: Zijne Excellentie De Minister van Marine 's Gravenhage 2de copie van de brief aan de heer Eilbracht Aan Den Weledele Gestrengen Heer J.F.Eilbracht Kapt.ter Zee Intendant van de Quarantaine op Wieringen Ik heb de Eer Uw weledele Gestrengen te berigten mij opheden door den Heer Onder Inspecteur over het Loodswezen te Amsterdam is toegezonden een kis.je inhoudende lampen tot 's Rijks verlichting op Wieringen. Zo vanwegen Uwzelf Edele Gestrengen een vaartuig erwaards mogt komen, zo kan hetzelve ten mijnen huizen bekomen worden. Met bijzondere Hoogachting heb ik de Eer te zijn Den Onder Inspecteur over het Loods wezen enz. van den Helder Nieuwewerk bij Willemsoord J.C.H.v.P. 25 Februari 1834

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 9