I 1102 15 mei zal een bijzondere dag worden. Dan worden alle Nederlanders in binnen— en buitenland opgeroepen om in een brief aan de toekomst hun dag - met alle bezigheden en belevenissen - te beschrijven. Zo wordt 15 mei 1998 de best gedocumenteerde dag van de geschiedenis. Archieven hebben heel veel documenten bewaard. Maar die gaan vaak over officiële gebeurtenissen en bekende mensen. Over bakerpraatjes, bijgeloof, taboes en emoties vind je bijvoorbeeld bijna niets opgetekend. Voor de mensen van vroeger waren veel gewoonten en gebruiken waarschijnlijk zo vanzelfsprekend dat ze er niet bij nadachten. Dat heb je bij die hele gewone dingen. Ze zijn zo gewoon dat het lijkt alsof ze altijd al bestaan hebben en nooit zullen verdwijnen. Wij - de leden van de Historische Vereniging Wieringen- willen voorkomen dat mensen later niet weten wie we waren en hoe we leefden. De brieven, waarvan we hopen dat ze op 15 mei worden geschreven, zullen hét nationaal archief van de gewone mensen in Nederland vormen op basis waarvan toekomstige onderzoekers een beeld kunnen krijgen van het leven van alledag anno 1998. Brieven aan de Toekomst is een initiatief van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, het Nederlands Openluchtmuseum, het Meertens Instituut en PTT Post BV. Als historische vereniging zien wij het grote belang van dit unieke project in. Vooral ook voor onze eigen leefomgeving. Op basis van de brieven van zoveel mogelijk mensen uit onze gemeente zou later een prachtige geschiedenis van het dagelijks leven van onze eigen woonplaats te schrijven zijn. Op die manier kunnen we er met zijn allen voor zorgen dat onze eigen gemeente en iedereen die daar deel vanuit maakt niet in de vergetelheid raakt. Ook de vereniging vormt een onderdeel van onze eigen woon— en werkomgeving. Wij willen u daarom vragen om dit project ook onder de aandacht van uw achterban te brengen en iedereen aan te moedigen die brief aan de toekomst te schrijven. Bij Brieven aan de Toekomst wordt een educatiekrant en een CD met het lied Nederlanders uitgegeven. Deze krant en CD zijn te bestellen door f 7,50 aan postzegels op te sturen naar het Nederlands Centrum voor Volkscultuur Lucasbolwerk 11, 3512 EH Utrecht. Wilt u meedoen aan het projekt Brieven aan de toekomst, neem dan contact op met secretaris Jaap Fijnheer. Hij heeft nog een uitgebreide folder met informatie Stuur uw dichtgeplakte brief ook naar hem. Hij stuurt de ontvangen brieven dan weer door naar Utrecht. Het bestuur en de redactie zijn vanzelfsprekend heel benieuwd hoeveel leden van de Historische Vereniging meedoen aan dit proj ekt

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 8