1100 2. via Gemeentehuis (de heer Dijkinga) Wieringen uit de nalatenschap van de heer A.M.Bakker allerlei gegevens. De heer Bakker was hier rond de eeuwwisseling belastingambtenaar. De gegevens kwamen via een nakomelinge van de heer Bakker, Linda Kreike uit Pingjum, in het bezit van de gemeente. 3. via mevrouw A.Tij sen uit Westerland uit de nalatenschap van mevrouw Marie Wagenmaker-Tij sen a. twee tekeningen b. enige rouwkaarten c. een adresboek van Wieringen. Helaas ongedateerd, maar uit de tijd dat "De Spar" nog een begrip op Wieringen was. 4. van de heer E.Mulder, Oosterkruisweg, Den Oever: a. een aantal programmaboek! es van de Hollandsche Maatschappi.i van Landbouw b. een verslag door de heer Mulder samengesteld ter gelegenheid van het 100-iarig bestaan van die Maatschappij c. een aantal foto's van de Landbouwtentoonstelling uit 1958 d. 2 programma's van feestavonden e. huishoudelijk reglement van de afd. "het eiland Wieringen" der Hollandsche Maatschappij van Landbouw (1908) 5. Van de heer Scalé uit Oosthuizen 2 mapjes met foto's van de Zuiderwerken 6. Van de heer S.Rotgans uit Tuitjehorn 2 ingelijste foto's van een Westerlander boerderij (De Haan) en 2 schilderijen van dezelfde boerderij. Het bestuur vindt het geweldig dat de leden zo attent zijn de hierboven genoemde (en alle voorgaande) schenkingen te doen. Voorheen ging er waarschijnlijk waardevol materiaal in de vuilnisbak. Dat wordt zo voorkomen. Hartelijk dank. D'SOETE INVAL GEVRAAGD Secretaris Jaap Fijnheer zoekt nog één of meer foto's van de excursie van vorig jaar naar Friesland. Die ging naar Museum Jopie Huisman en een deel van de Aldfaers Erfroute. De foto's zijn bestemd voor het jaarboek van de vereniging, voor het eigen archief. Graag contact opnemen met Jaap Fijnheer, Verbindingsweg 1 Westerland, tel.0227-593997.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 6