.'.V M v 1098 onderwerp: zie verderop in dit blad. Excursie Marinemuseum Den Helder Op zondagmiddag 17 mei organiseren we een excursie per touringcar van Jan Rasch naar Den Helder. We bezoeken daar het Marinemuseum. Het museum is enkele jaren geleden geheel vernieuwd en uitgebreid. Te zien zijn het hoofdgebouw met vanaf 15 mei a.s.een expositie over de Keizerlijke Marine van Wilhelm II (vader van de Kroonprins) en een expositie van schilderijen en modellen van de Nederlandse marine van 1813 tot heden. Ook zullen wij onder leiding van deskundige gidsen bezichtigen de mijnenveger "Abraham Crijnsssen", de afdeling onderhoud en techniek met o.a.ambachtelijke gereedschappen in de authentiek ingerichte werkplaatsen die meer dan 200 jaar dienst hebben gedaan. En tenslotte de Traditiekamer. U ziet: het is veelomvattend De excursie is voor leden en één huisgenoot gratis, voor nietleden komt het vervoer op f 15,- (afrekenen in de bus). De entree dient ieder zelf aan de kassa te betalen en bedraagt f 7,50 (all-in!). Museumjaarkaart (Europas) gratis. Koffie en nadere versnaperingen betaalt men ook zelf. De bus start in Den Oever: 12.15 uur molen Den Oever 12.20 uur bushalte Oosterland 12.20 uur bushalte Hofweg 12.25 uur Rabobank H'hoef 12.30 uur Supermarkt Attent, hoek Poelweg 12.30 uur Dorpshuis Westerland Tot 10 mei a.s.kunt u zich aanmelden bij Henk Braad, tel.591915 of bij Jaap Fijnheer, tel.593997. Er kunnen ca 50 personen mee. Vol is vol, wel kunt u zich op een wachtlijst laten zetten. Najaar Westerland Op zaterdag- en zondagmiddag 3,4,10 en 11 oktober 1998 zal de Historische Vereniging Wieringen weer in de Nicolaaskerk te Westerland aanwezig zijn. Nu met de stamboom Wagemaker, archeologische vondsten met behulp van de metaaldetector o.l.v.Loet van Zoonen en schilderijen van vissersschepen. We hopen dat we weer velen van u bij deze evenementen mogen verwelkomen. Met vriendelijke groet, Jaap Lont, voorzitter

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 4