VAN DE BESTUURSTAFEL Terugblik jaarvergadering 1097 Dinsdag 10 maart jl. heeft de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaatsgehad, waarover u in het vorige nummer van "Op de HOOgte" uitvoerig bent geinformeerd De vereniging telde op dat moment 554 leden. Dat is dus 52 meer dan op 11 maart 1997 tijdens de voorlaatste jaarvergadering. Veel van de ledenwinst is te danken aan ons blad "Op de Hoogte" waar de redactie enorm haar best voor doet, hetgeen door velen gewaardeerd wordt. Aan het bestuur konden worden toegevoegd; Gert Jan Visser te Den Oever en Lies Jacobs-Hijlkema te Wieringerwerfdie het afgelopen jaar hebben proefgedraaid in het bestuur en zich verkiesbaar hebben gesteld. Beiden hebben hun plaats al gevonden en draaien goed mee binnen de HVW. De secretarisJaap Fijnheer,was ook aftredend, maar gelukkig herkiesbaar en hij is weer voor drie jaar benoemd. Wij zijn heel blij met de nieuwe bestuursleden, maar ook met alle vrijwilligers die allerlei hand— en spandiensten verrichten. Film P.Kraan Na de pauze vertoonde Piet Kraan wederom (3e keer) een ca.30 minuten durende film, samengesteld uit materiaal dat niet door hemzelf is gefilmd. Een gymuitvoering te Den Oever in 1939 en een rondgang door Hippolytushoef tijdens de Avondvierdaagse in ca.1964 maakten deel uit van dit materiaal. Vele van de ca 75 toeschouwers zagen weer allerlei bekenden en familieleden (soms al lang overleden) op het witte doek. Het was weer fantastisch. In Memoriam Joh.Oedzes Op 17 februari 1998 is te Hoorn overleden op de gezegende leeftijd van bijna 90 jaar de heer Johannes Oedzes. De heer Oedzes onderscheidde zich van vele anderen hierin dat hij probeerde alle historische kennis die hij in de loop der jaren vergaarde, op schrift te stellen en voor het nageslacht te bewaren. Het schrijven van de twee oorlogsboeken bijvoorbeeld is een geweldig initiatief van hem geweest en precies op tijd. Langer wachten zou hebben betekend dat alle verhalen verloren zouden zijn gegaan. De stukjes van zijn hand verschenen, hebben bij velen de interesse voor de recente en lokale geschiedenis gewekt, daar ben ik van overtuigd. Het was om deze kwaliteiten dat het bestuur van de Historische Vereniging de heer Oedzes op 20 november 1996 heeft uitgeroepen tot "Kei van Wieringen" en hem heeft onderscheiden met een speciaal daartoe in het leven geroepen onderscheidingsteken; de Wieringer Kei. Wat er gaat komen Wat doet u op 15 mei 1998? Het Meertensinstituut wil zo veel mogelijk Nederlanders ertoe bewegen hun doen en laten op 15 mei a.s. op papier te zetten. Alle beschrijvingen worden opgeborgen en over 100 jaar weer te voorschijn gehaald. Dan heeft men een goed beeld van hoe de Nederlanders van 1998 leefden.Wilt u hieraan meedoen? Fantastisch U mag uw verhaal bij onze secretaris inleveren. Hij verzamelt alle inzendingen en stuurt ze door. Voor verdere informatie over dit ij"»/*

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 3