1125 De afdeling Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd opgericht 15 oktober 1861, op welke oprichtingsvergadering 16 personen aanwezig waren. Nadat bij acclamatie tot oprichting was besloten, werd door stemming het eerste bestuur samengesteld en zal het hoofdbestuur van de oprichting in kennis worden gesteld. Als voorzitter werd benoemd de heer P.Maats, welke van beroep arts en tevens burgemeester was. Tweede voorzitter werd de heer W.J.Driessen, eveneens van beroep arts alsmede waarnemend kantonrechter. De heer H.Bosker, landbouwer uit de Polder Waard-Nieuwland werd sekretaris en de heer S.Asjes penningmeester. Als leden van het bestuur werden verder nog gekozen Jacob Koorn en A.Poel, welke laatste gemeente-secretaris was. Pieter Maatsvoorzitter arts en burgemeester Het aantal leden was per 1 januari 1862 gestegen tot 25, waarvan verschillende zoals ook al uit de bestuurssamenstelling blijkt tot de niet-landbouwers behoorden In 1862 werd besloten om voor rekening van de afdeling zich te abonneren op een drietal periodieke bladen, nl.de Landbouwcourantde Boeren Goudmijn en de Vriend van de Landbouw. Als gevolg van de netelige financiële positie van de afdeling werd reeds na een jaar besloten om het abonnement op de twee eerst genoemde bladen op te zeggen. Het blad met de welklinkende naam "Boeren Goudmijn" had dus blijkbaar voor de afdeling geen uitkomst gebracht, want in verband met noodzakelijke bezuiniging werd tevens besloten geen afgevaardigden naar de algemene vergadering te zenden. L i

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 31