1118 In 1940 kwam de familie Slagboom op Wieringen wonen. Uit het eerste huwelijk van vader Joost waren er toen al vijf broers: Joost, Adriaan, Teun, Maarten en Arie. Twee kinderen (Maarten en Hendrik) waren al heel jong overleden. Arie leefde in 1940 ook al niet meer, want die is tijdens zijn werk in de bruggenbouw verongelukt. Zoon Joost en een later geboren Maarten hebben zich niet op Wieringen gevestigd, maar de andere twee broers wel: - Teun Slagboom: heeft tot ver in de vijftiger jaren op Wieringen gewoond en was getrouwd met Annie Bakker (niet van Wieringen) Ze hadden 3 kinderen: Jan, Joost en dochter Teus. Teus is begin jaren zeventig in Sliedrecht om het leven gebracht. - Adriaan Slagboom: is op Wieringen gebleven en was getrouwd met Sien Leeuwensteinze woonden in de Dijkstraat in Den Oever en kregen één dochter Adrie. Adrie is getrouwd met Gerke Mulder. Hun dochter Ina is getrouwd met John Heiligenberg. Thans zijn alle zoons uit dit eerste huwelijk van Joost Slagboom en Maria Goedhart overleden. Uit het tweede huwelijk met Johanna Verdoorn (getrouwd in 1917) zijn 10 kinderen geboren: - Janus Slagboom: is getrouwd met Annie Molenaar (zuster van Arie uit het vroegere MUZ-park).Ze hebben één dochter Hannie. Ze woonden tot vroeg jaren zestig op de Molgerdijk en zijn toen naar Sliedrecht verhuisd waar ze nu nog wonen. - Jan Slagboom: is in 1970 overleden en is getrouwd geweest met Gees Donkerbroek. Ze hebben altijd in Den Oever gewoond en kregen twee kinderen, nl.Joost en Gerda. Joost is getrouwd met Tiny Moiling (ze zijn inmiddels alweer opa en oma) Dochter Gerda woont in Anna Paulowna met Pieter Tij sen (geen Wieringer) - Jo Slagboom: is getrouwd met Willem Huizer en heeft altijd in Hardinxveld gewoond. Ze kregen één zoon: Willem. - Ditje Slagboom: is getrouwd met Nan Rotgans (van Piet van de Bierdiek) en ze wonen in Den Oever. Zij kregen twee kinderen: Piet getrouwd met Wil Gutker en Annemarie, getrouwd met Jan Dekker de huisarts. (Hoewel Ditje eigenlijk Dirksje heet, komt ze nooit op Dirkendag, hetgeen ik betreur.) - Annie Slagboom: is in 1991 overleden en was getrouwd met Jaap Holst. Ze hebben altijd op Den Oever gewoond en kregen één dochter: Joke, woont in Den Oever en is getrouwd met Jan Boerlage.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 24