1114 of er geen "missing" is begaan, omdat E.Heijblok een "halve zusters zoon" is van Jan Meijertsz.Timmerman. Dat zou "swarigheit" geven om hem te benoemen Maar bij nader onderzoek bleek er geen wet te zijn die dat verbood dus ging de afkondiging gewoon door. Maar op 20 januari als de officiële tijd van bevestiging is komen de bovengemelde heren niet opdagen. Dus werd alleen Pieter Weertsz.Poel benoemd. Men ging naar de twee afwezigen om te vragen waarom ze niet gekomen waren. Hun antwoord luidde eerst: "We zijn te na verwant" en vervolgens: "Eerst moet het conflict met meester Van der Oort opgelost". Schout en schepenen worden verzocht te bemiddelen, in die tijd is dat burgemeester Van Pomeren. Zij brachten de heren een bezoek op 25 maart. Die vragen bedenktijd. Eind maart gaat meester Van der Oort naar Elburg en die vraagt om zijn lidmaatattestatie, hetgeen hem wordt toegestaan. De kerkeraad wenste "hem zegen met zijne bevordering". En naderhand zijn Heijblok en Timmerman diakenen. Meester Veen die al vaak inviel voor meester Van der Oort werd benoemd tot tijdelijk koster tegen de normale bezoldiging. In juni begint meester Wijn uit Barsingerhorn zijn loopbaan op Wieringen. Dominee Rampen wordt van hier beroepen naar Callantsoog. Hij vertrekt op 30 mei 1790. Op 5 juni 1791 gaat hij naar Groet en Kamp tot augustus 1793. Dan gaat hij naar de Wieringerwaard tot 1830 en hij overlijdt in Sint Maartensbrug op 81-jarige leeftijd. 'Tslè HOE KWAMEN ZIJ OP WIERINGEN Izak Abraham van Roo werd 19 mei 1886 geboren in Westelijk Zeeuws-Vlaanderen. Hij kwam uit een gezin van 7 kinderen. Izaks vader was landarbeider- heette Jacob- en Izak stapte in de voetsporen van zijn vader en ging direct na de lagere school 12 jaar oud, ook in de landbouw werken. Maar Izak wist wel wat hij wilde. Toen hij bij een baas moest gaan werken, die wilde dat hij zondags naar de kerk ging, weigerde hij dat. Hij had daar geen zin in, want hij had een geitje, een varken en een paar kippen, anders was daar geen tijd voor. Hij was als kleine jongen al ambitieus. Zijn streven was "een eigen huis". Op 23 november 1911 trouwde Izak met Sara van Hoeven, die 20 januari 1880 in Groede, Zeeuws-Vlaanderen, was geboren. Ze gingen in Schoondijke wonen. Later kocht Izak zijn "eigen" huis aan de Kruisdijk in Groede. Ze kregen 7 kinderen, waarvan 1 jong is overleden. Alle kinderen zijn in Zeeland geboren, de oudsten gingen daar ook naar school Met schoolreisje gingen ze naar Knokke, Belgie, en het hoogtepunt was het eten van Belgische wafels. _«i— "4^ 'til 4

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 20