1109 De afbraak zou nog "even" duren, En, mensen, vraag me nu maar niet Wat daar in ruim 30 iaren nog in die bouwval is geschied. Hoewel als school taboe verklaard Kwam daar nog in: het I.V.O. De kleuterschool (vanaf '36) De U.L.O. en 't V.G.L.O. De Hoornse firma Edel en Thies hield er haar grossierderij En vele malen diende het als centrum voor de stemmerii Ook was er (tiidelijk) een winkel 'n atelier voor regenkledij Gaarkeuken in de hongerwinter Soms zelfs lokaal voor 'n feestpartij. De arbeidsbeurs, de distributie Kazerne voor de motorspuit, Diverse pluimvee- en konijnenshows, Maar nu is dan het lied toch uit. 't Zal eerst wel "efkes vreemdig" wezen 't Hoekje zonder schoolgebouw En dat is nu precies hetgeen ik even zeggen wou. Want hoe men ook zal reageren op 't verdwijnen van dit monument, Nooit meer zal 't het Hoekie zijn Zoals wij dat allen hebben gekend. Als van ouds, Niek HET EILAND WIERINGEN VOOR 'N HALVE EEUW Vervolg op 10e jaargang nr.l blz.1080. Deze stukjes stonden rond 1939 in de krant. U moet er dus nog 50 jaar aftrekken om te vinden wanneer zich dit afspeelt. Wij spraken van de cultureele waarde der vereenigingen van 50 iaar terug.Inderdaad schepten ze een andere geestegesteldheid onder de eenvoudige eilandbewoners, wier leven met hard werken en zonder schokken henengleed. Hier was geen klasseverschil't zij boer, visscher of arbeider, men leefde met en voor elkanderen de ontwikkeling na de school ging niet verder als n bezoek van de meester, dominee of pastoor in de avonduren, waarmede dan diepgaande gesprekken werden gevoerd, onder een stevige pijp tabak, terwiil moeder en dochters vlijtig met brei- of verstelwerk bezig waren. Toen kwam Excelsior" en verwekte als het ware een kleine revolutie in de gezinnen, waar menige ouder die "nieuwigheid" met dat zingen en 'n paar iaar later t rederijken" totaal uit den booze vond. Ze werden maar uithuizig.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 15