1105 3. Nu is ze vijftig jaren oud Haar schoon gelaat is gans geweken Het meeste waarmee ze zich bezig houdt Is kwaad van jongelieden spreken Zij gloeit van haat en bittere smart Nu zij Kolijns geluk hoort roemen Voorzeker moet ze in haar hart Zich om haar dwaasheid zelve doemen (2x) 4. Dus meisjes die graag waart getrouwd Laat de les u dan tot voorbeeld wezen Dat ge op geen dwaze hoop vertrouwt Daar gij dat lot ook hebt te vrezen Als u een brave jongeling vraagt Laat hij dan ook uw hart verwerven Omdat gij anders zeker waart Als oude vrijster te moeten sterven (2x) Zoals we de hier bekende zeemansliedjes ook tegenkomen in andere kustplaatsen, vinden we de boerenliederen terug op het nabije platteland. Zo was dit lied erg populair in West-Friesland, maar ook op Texel, Wieringen en Terschelling werd het gezongen.Vooral als bruiloftslied waarin de spot met oude vrijsters werd gestoken. Ook een bepaalde moraal valt er zeker in te ontdekken. Hoewel het, net als de meeste volksliedjes, omstreeks 1900 in de vergetelheid raakte, kreeg het een nieuwe impuls door dr.Hendrik Colijn. Deze bekende politicus, en minister-president van meerdere kabinetten, was immers een onvervalste boerenzoon uit de Haarlemmermeerpolder. Zo kan het toeval af en toe ook nog een rol spelen op dit gebied. ANKEREN OP OESTERGRONDEN Uit het Vliegend Blaadje van woensdag 16 december 1885 (ingezonden door Loek Deugd uit Den Helder) Oester Men schrijft uit Tessel. Hoewel de verpachting van oesterbedden nabij Wieringen plaats had op voorwaarde, dat de schippers en visschers alleen in noodzakelijke gevallen op de oestergronden mochten ankeren, is nu tegen 3 schippers proces-verbaal opgemaakt, wegens het gedurende de nacht ankeren op die verpachte plaatsen. De schippers konden door tegenstroom niet verder en moesten, wilden ze in den nacht niet terugkeeren, wel ankeren op veilige ree.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 11