1071 VERSLAG JAARVERGADERING 18 maart 1997 De jaarvergadering werd zoals gewoonlijk gehouden in de openbare bibliotheek te Hippolytushoef Afwezig met bericht: voorzitter Jaap Lont en Meiert Tijsen van de kascontrolecommissie Van het bestuur waren aanwezig: vice-voorzitter Bert Jongsma, secretaris Jaap Fijnheer, penningmeester Menno Smit en de leden Henk Braad, Henk Panjer. Van de redactie waren aanwezig: voorzitter Nettie Rienstra, mevrouw W.E.A.van Tol en Nel Fijnheer, die tevens de notulen maakt. Ook aanwezig adspirant bestuursleden Nel de Herder en Annie Schook. De vergadering werd bijgewoond door 75 leden. Opening: om tien over acht door vice-voorzitter Bert Jongsma, vanwege de afwezigheid van voorzitter Jaap Lont. Bert heet iedereen van harte welkom, ook Piet Kraan, die na de pauze weer een film zal vertonen. Een kort overzicht van de gebeurtenissen van het afgelopen jaar werd gememoreerd: we zijn de 500 leden gepasseerd, het afgelopen jaar kwamen er ongeveer 80 bijReden voor het bestuur om maar op de ingeslagen weg verder te gaan. Van veel belang is "Op de Hoogte", volgens de voorzitter "de trekker bij uitstek". De dames van de redactie kregen dan ook applaus. Verder waren er lezingen van Frans Diederik, Bert de Vries en Kees Bakker, de excursie naar Broek in Waterland, de weekenden in de kerk van Westerland. Ook de openstelling van de eigen bibliotheek gaat goed lopen. Dit seizoen alleen nog 7 april. Op 15 april a.s. komt mevrouw Wijntje Bakker vertellen over de Mennonieten. En op 25 mei van dit jaar gaan we op excursie naar Friesland, o.a. naar Jopie Huisman. Binnenkort is er een tentoonstelling in de bibliotheek over 65 jaar Afsluitdijk, daaraan leveren een belangrijke bijdrage Henk Braad en Jan Conijn. Jaap en Nel Fijnheer zijn ook een paar belangrijke mensen voor de vereniging. Zij krijgen applaus en met hen de heer Fierst. Die heeft de hele bibliotheek van de vereniging in een catalogus ondergebracht. Naast het applaus krijgt hij een envelop met inhoud en zijn vrouw een bloemetje voor het alleen zitten. Haar man zat boven achter de computer. Jan Conijn, die verhinderd was, krijgt een compliment voor het vele plak- en knipwerk dat hij heeft gedaan. En verder worden alle bezorgers van de krantjes hartelijk bedankt. Er worden nog een paar nieuwe bezorgers gevraagd, die melden zich. Voor H'hoef meldt zich Jeanne de Weert en voor Den Oever Tinie Dirks. Zij zal Henk Panjer helpen, die in zijn eentje zo'n 80 krantjes rondbrengt. Jan van Dijk, Hortensialaan 5, H'hoef zal een deel van de wijk van Menno Smit overnemen. Ook Jan Gassner, De Weel 79 H'hoef, meldde zich voor hand en spandiensten. In de loop van de avond melden zich ook nog Lies Jacobs-Hijlkema uit Wieringerwerf en Gerrit Jan Visser uit Den Oever: zij willen wel mee draaien in het bestuur als adspirant-bestuursleden. Nettie Rienstra-Mulder trad toe tot het bestuur, met als speciale taak het vertegenwoordigen van de redactie van "Op de Hoogte". Verder wil zij zo min mogelijk met bestuurlijke taken belast worden, het samenstellen van "Op de Hoogte" kost al behoorlijk wat tijd.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 5