1069 VAN DE BESTUURSTAFEL Terugblik Lezing dialect, naamkunde en genealogie Op dinsdag 20 januari j.l. heeft de heer J.B.Berns uit Amsterdam een lezing verzorgd over het bovengenoemd onderwerp. Hij begon met de groeten over te brengen van mevrouw Jo Daan, inmiddels 88 jaar maar nog steeds betrokken bij het wel en wee van het Meertensinstituut waaraan zij jarenlang verbonden is geweest, en waar de heer Berns ook werkt. De heer Berns die vooraf had meegedeeld slechts over een schoolbord te willen beschikken (hij had geen dia's) wist zijn publiek, zo'n 60 personen zeer te boeien. En dat vind ik heel knap. Naast het algemene gedeelte van zijn verhaal had hij voor deze gelegenheid uit de archieven van het Instituut dialect-onderzoeken uit 1879 opgediept en gekopieerd. Hier ging hij tijdens de lezing op in. De kopieen heeft hij aan de vereniging geschonken. Het was een zeer geslaagde avond. Wat er gaat komen Jaarvergadering en film van P.Kraan. Op dinsdag 10 maart 1998, aanvang 20.00 uur zal in de bibliotheek de jaarlijkse algemene ledenvergadering worden gehouden. De stukken treft u hierbij aan. Ik verzoek u deze goed te lezen om zo tijdens de jaarvergadering uw kritische en opbouwende bijdrage te leveren. Na de pauze zal H.V.W.-lid P.Kraan traditiegetrouw (3e keer) een van de in zijn bezit zijnde films vertonen. De film wordt weer twee keer vertoond met daartussen een pauze. We zijn weer erg benieuwd. De film is alleen toegankelijk voor leden (met één huisgenoot). Openstelling bibliotheek Iedere belangstellende kan op de volgende tijdstippen terecht in de Historische Hoek van de bibliotheek aan het Kerkplein. Er is deskundige hulp om u wegwijs te maken in de kasten. Ook is er koffie U kunt dit seizoen nog terecht op: maandagavond 2 februari van 18.30 tot 20.00 uur maandagavond 2 maart van 18.30 tot 20.00 uur dinsdagmiddag 7 april van 14.00 tot 16.00 uur Met vriendelijke groet, Jaap Lont, voorzitter.

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 3