«KÜ5 EEN KIND ONTDEKT OOSTERLAND 1093 Vervolg op 9e jaargang nr.5 blz.1066 door Rita Land-Terpstra uit Noorwegen. Af en toe werden er verschillende dingen door de Duitsers gevorderd, zoals lakens, handdoeken en niet in het minst fietsen. Op een dag was er fietsenrazzia en dat werd natuurlijk druk besproken op het schoolplein. Terwijl we daar zo stonden te praten kwam Harm Bos aan fietsen tot grote schrik van iedereen. Maar Harm wist raad. Hij hees de fiets op het dak van de school en zette hem tegen de schoorsteen ten aanschouwe van iedereen. Toen de school uitging stond de fiets er nog en Harm fietste vrolijk naar huis. De Duitsers keken kennelijk niet naar fietsen op daken. Er is ook nog een akelig verhaal verbonden met Harm Bos. Op een dag ging het gerucht dat de broer van Harm, Engel naar ik meen, in Duitsland was omgekomen. Maar Harm kwam gewoon naar school en niemand durfde natuurlijk iets te vragen. Later bleek dat degene die de boodschap bij de familie Bos moest brengen het er ook niet gemakkelijk mee had gehad. Daarom was hij eerst bij verschillende mensen langs gegaan, zodat het hele dorp al op de hoogte was gebracht voor de familie Bos het hoorde. Van dat voorval heb ik geleerd dat je heel voorzichtig moet zijn als je een dergelijke boodschap moet overbrengen. Na de reünie in 1985 kreeg ik weer contact met Mienie Kuiper en die herinnerde zich hetzelfde. Haar broer was bevriend met Engel Bos en die was er helemaal ondersteboven van geweest. In de zomervakanties ging ik meestal logeren in Alkmaar, Koedijk en Oosthuizen. De nichtjes kwamen dan later bij ons. Met Ingrid, die immers op Wieringen is geboren omdat mijn oom indertijd kandidaat-notaris was bij Obreen, ben ik toen eens bij Obreen op visite geweest. Dat was voor mij niet zo'n groot succes, want daar lag een ijsbeervel met een open muil op de grond en ik was doodsbang voor dat beest. Toenmalige woning van notaris V.d.Speek Obreen

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 27