VOLKSGENEESKUNST 1083 Maartje Poel, de moeder van Geertje Koster, gebruikte veel uien. Ze sneed ze dan heel fijn, deed er suiker op Dat was goed voor een zere keel. W.E.A.van xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx LEEGPOMPEN Uit de Heldersche en Nieuwedieper Courant Zondag 5 Januarij 1868 (ingestuurd door Loek Deugd) Wieringen, 3 Januarij Dezer dagen zijn van hier 28 jongelieden naar Vlieland vertrokken om te trachten met kettingpompen een in de nabijheid van dat eiland gestrand schip leeg te pompen. Uit de Heldersche en Nieuwedieper Courant Vrijdag 17 Januarij 1868 Vlieland 13 Januarij In uw blad las ik dezer dagen een bericht uit Wieringen, omtrent 28 jongelieden enz. Die lieden deden ter ontzetting de ongehoorde eisch van f 1300,- om het schip ledig te pompen. Overtuigd dat die eisch veel te hoog was, hebben zij hetzelfde werk aangeboden te doen voor f 700,—, welk bod niet is aangenomen en zij dus onverrichter zake naar huis konden gaan. Terwijl het werk den volgenden dag is verricht door een ingezetene van deze plaats voor flOO,-. UIT DE KERKARCHIEVEN VAN WIERINGEN Vervolg op 9e jaargang nr.5 blz.1055 door B.Modder-den Drijver Abraham Tromp van 25 mei 1777 tot overlijden 29 maart 1789 Nadat Ds.Oevering naar Gorkum was vertrokken moest in de ontstane vacature worden voorzien. Er meldden zich 2 gegadigden nl.Ds. L.Hanau predikant "op de Helder" en Ds.Abraham Tromp, proponent te Alkmaar. De consulenten waren T.Rampen en J.M.Posthumus resppredikanten te Wieringerwaard en Barsingerhorn. Ds.Tromp zou verzocht worden zondag 25 mei alhier op de beroeping te komen prediken. Zo ook de heer Hanau en werd het aan de Gemeente overgelaten om hunne stemmen aan wien zij begeerden te verlenen"

Op de Hòògte - Wieringen | 1998 | | pagina 17