1050 Wanneer toekomstige onderzoekers het dagelijks leven anno 1998 willen beschrijven, dan zullen zij met vergelijkbare problemen te stellen krijgen. Behalve als wij daar nu iets aan doen. Daarom zal op vrijdag 15 mei 1998 aan alle Nederlanders gevraagd worden een brief te schrijven aan de toekomst. Brieven aan de toekomst is een project zoals dat in Nederland nog nooit vertoond is. Vergelijkbare projecten in Zweden en Denemarken leverden vele duizenden brieven op. In hun brief aan de toekomst zullen zoveel mogelijk Nederlanders hun dagelijkse bezigheden beschrijven, al hun belevenissen die zij hebben meegemaakt op vrijdag 15 mei 1998. Hoe hebben zij deze gewone maar voor de toekomst zo bijzondere dag beleefd en doorgebracht Om deze dag tot een succes te maken vragen wij ook om uw medewerking. Het is namelijk heel belangrijk dat zoveel mogelijk mensen reageren. Mensen uit alle hoeken van de samenleving, van alle gezindte, geloofsrichting en huidskleur De drie organiserende instellingen, het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, het Nederlands Openluchtmuseum en het P.J.MeertensInstituut, willen namelijk dat (toekomstige) onderzoekers een betrouwbaar beeld krijgen van het dagelijks leven anno 1998, op een alledaagse dag in de week. Met uw hulp willen wij vrijdag 15 mei 1998 tot de best gedocumenteerde dag uit de Nederlandse geschiedenis maken Dit is een deel van een brief die de Historische Vereniging kreeg van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur uit Utrecht. De redaktie en het bestuur vonden dit een leuk en zinvol plan en brengen het op deze manier alvast onder uw aandacht. U zult er vast meer over horen en lezen. Hou voor 15 mei 1998 alvast een plekje open in uw agenda. In december 1978 schonk de toen 94-jarige heer A.L.Thierens te Garderen zijn verzameling prentbriefkaarten, die hij in ongeveer dertig jaar bijeen had gebracht, aan de gemeente Barneveld. Op 18 september 1979 werd de Stichting Atlas Thierens in het leven geroepen met als doel de bevordering van de uitbreiding van de verzameling en het ter beschikking stellen van gegevens daaruit ATLAS THIERENS Prentbriefkaarten documentatiecentrum

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 8