1049 SCHENKINGEN Een aantal gulle gevers bedacht de Historische Vereniging weer met diverse boekwerken en prenten. Hartelijk daarvoor. Alles vindt een plaatsje in de Historische Hoek van de vereniging in de openbare bibliotheek. 1. Van J.Vink uit H'hoef een aantal foto's om te laten bijmaken en 2 boeken,nl a. Van zee tot meer, zwerftochten rondom de Zuiderzee door Kees Hana b. Op en om de Afsluitdijk door C.Grilk 2. Van H-J-Min uit Bergen (Uitgeverij "De Coogh") een werkelijk schitterend boekwerk Onvoltooide Roem" - de eerste negen Heeren van Brederode 1203-1407. Daarin o.a. op blz.320 de slag om Wieringen. 3. Van de familie Smit-Rasch uit Apeldoorn en Diemen uit dankbaarheid voor de twee prachtige weekenden in de Westerlander kerk: a. een aantal foto's van die tentoonstelling b. 12 reproducties naar aquarellen over de Zuiderzeewerken c. een album met plakplaatjes over afsluiting, drooglegging en eilanden der Zuiderzee 4. Van het Westfries Genootschap uit Hoorn: Westfriese Gatenkaas" - publicaties over de geschiedenis van West-Friesland: inventarisatie en leemten. 5. Van Maartje Burghout een drietal oude handwerkboekjes, waarvan 1 kenneliik uit arme tijden. Het heet "Onderkleeding van uitgehaalde wol". Kosten van t boekje 47-2 cent, helaas geen datering. 6. Van J.J.Tijsen, Hofstr.80 Den Oever drie jaargangen van het tijdschrift Spiegel Historiael", maandblad voor geschiedenis en archeologie. BRIEVEN AAN DE TOEKOMST Heeft u ook zoveel vragen over het dagelijks leven van uw voorouders Wat voor kleding droegen zij Hoe hadden ze hun huis ingericht Wat aten ze Met wie hadden ze allemaal contact Hoe stonden zij in het leven Geloofden ze in God Wat voor werk deden ze eigenlijk Het antwoord op deze vragen is vaak maar heel lastig te vinden. Juist over die gewone en vanzelfsprekende zaken is vaak maar heel weinig bronnenmateriaal overgeleverd. En we weten al helemaal weinig over hoe gewone mensen destijds hun dagelijkse ervaringen beleefd hebben.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 7