VAN DE BESTUURSTAFEL Terugblik expositie Westerland De weekends in de Nicolaaskerk te Westerland begin oktober zijn weer goed bezocht. De publiekstrekkers waren deze keer de stamboom Asjes, de schilderijen van Gert Rasch en de tastbare schoolherinneringen. De expositie werd zaterdag 4 oktober jl.geopend door de enige dochter van schilder Gert Rasch, mevrouw Joke Smit-Rasch die daarvoor speciaal uit haar woonplaats Apeldoorn naar Westerland was gekomen. Allen die aan de tentoonstelling hebben meegewerkt, ook degenen die hun spullen beschikbaar hebben gesteld (o.a.90 schilderijen) wil ik hier nog eens hartelijk bedanken. Terugblik lezing "Levende Spreekwoorden" Op 4 november kon de lezing wegens ziekte van de spreker, de heer G.Buist museumconsulent van de provincie Overijsel te Zwolle, geen doorgang vinden. Op 11 november niet wegens een vogeltentoonstelling in de bibliotheek. Maar op 18 november wel, drie keer is scheepsrecht, zullen we maar zeggen, ik wil de doorzetters hierbij nog eens bedanken voor hun belangstelling. an degenen, die vergeefs zijn gekomen bied ik mijn verontschuldigingen aan. De lezing zelf was zeer geslaagd. WAT ER GAAT KOMEN Lezing: Dialect, naamkunde en genealogie Op dinsdag 20 januari 1998 zal de heer J.B.Berns uit Amsterdam een lezing geven. De heer Berns is werkzaam bij het P.J.Meertensinstituut voor Volks- en Naamkunde. U weet wel, het instituut waar Dr.Jo Daan ook jarenlang aan verbonden was. De heer Berns is gespecialiseerd in dialecten in het Nederlands taalgebied, geschiedenis van de Nederlandse taal, naamkunde en genealogie. Hij zal zijn verhaal waar mogelijk, toespitsen op Wieringen. Dat dit een actueel onderwerp is, blijkt uit de Wieringer Courant van 7 november jl. In de algemene beschouwingen van de gemeenteraad pleitte OW 91 nl.voor meer aandacht op de basisscholen voor het Wieringer dialect. Ook de bestudering van de lokale historie vindt deze politieke groepering belangrijk voor de scholieren. Dat dit standpunt door de Historische Vereniging alleen maar toegejuicht kan worden, is duidelijk. Plaats: bibliotheek aan het Kerkplein. Aanvang:20.00 uur. Toegang gratis, ook voor niet-leden NB. De lezing was in september al georganiseerd Film P.Eraan en jaarvergadering Na de algemene ledenvergadering op dinsdag 10 maart 1998, aanvang 20.00 uur in de bibliotheek, zal Piet Kraan wederom een historische film vertonen. Hierover en over de jaarvergadering zal ik in het volgende nummer van "Óp

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 3