1057 van Gorinchem een beroep op de dominee overhandigd. En 6 october deelt hij de kerkeraad mee dat hij dit beroep heeft aangenomen.Op 3 december bedankt hij de kerkeraad voor de goede samenwerking. Op 25 december wordt besloten dat de kerkeraad nog een jaar aanblijft, omdat anders drie onbevestigde ouderlingen zouden overblijven. Ten tijde van Ds.Oeveringh werden de lidmaten geteld. Op Dam 20 personen Noordgest 30 personen Kerkebuurt 10 personen Haukes 3 personen Hippolytushoef 155 personen HET EILAND WIERINGEN VOOR 'N HALVE EEUW Vervolg op 9e jaargang nr.4 blz.1020. Deze stukjes stonden in 1939 in de krant. U moet er dus nog 50 jaar aftrekken om te vinden wanneer zich dit afspeelt. Hoe meer wij doordringen tot dien tijd van 'n halve eeuw terug, hoe minder wij er ons van los kunnen maken. Hoe leven de lezers die jeugdtijd mee, brengt men ons portretten, en geschriftjes, die allen herinneren aan alles "wat voorbij ging". Wij willen nog eens een oude Oosterlander schoolfoto plaatsen en verwachten graag een teeken van de "jongens en matjes", of zij allen herkennen. Toen in 1904 de oude school werd verlaten om 't nieuwe gebouw in gebruik te nemen, werd door het hoofd, den heer Spaander een vers gedicht, dat de kinderen ten afscheid zongen en 't welk luidde: In d'oude school ginds zaten wij hoezee Van koude tocht en regen vrij.hoezee Zoolang geen regen tegen 't glas Of stormgeloei te hooren was, Het plein geen waterplas En het heerlijk weder was. Die school, die school !Toch eerden wij haar, Die school, die school !Toch leerden wij daar. (wordt vervolgd)

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 15