1056 2 October: is de dominee op verschillende tijden aan de gemeente voorgesteld en in de kerkdienst bevestigd door de heer Gijsbertus Voortman, predikant te Wijk aan Zee, met de woorden:" De Eijlanden zullen op Uwe Leere wagten." Verder waren aanwezig de predikanten van Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Winkel, Kwadijk en Den Helder. In december worden weer dubbeltallen gemaakt waarbij de namen Weert Poel, Lucas Vergat, Maarten Russelman, Simon Kuyt, Pieter Meijertsz.Timmerman en Nan Fransz.Mostert al bekend beginnen te klinken. 15 september 1771 heeft Ds.Oeveringh in Oosterland waargenomen voor collega H.Penneman die "wegens Lichaems Swakheijd buijten staet sijnde de algemene bediening te doen. Op 10 november doet de dominee de lijkpredikatie "over mijnen geachten Amptgenoot Arnoldus Penneman" Op 22 januari 1772 wordt bepaald dat de doodkleden die rond 1767 zijn gekocht, verhuurd zullen worden Twaalf stuivers voor de beste en 10 stuivers voor de slechtste. Schoolmeester Pieter Wigbout, die de kleden moet bewaren, krijgt een vierde deel van de inkomsten. Op 3 maart 1772 is Sijmon Cornelis Smit, ouderling, overleden. Hij laat onmondige kinderen na. Als nieuwe ouderling wordt op 10 maart benoemd Pieter Corn. Kasenbroot. Op 24 maart komen Cornelis Smit en Klaas Pietersz.Smit, voogden over de kinderen van de overleden Sijmon Smit met het verzoek of deze kinderen de landerijen die hun vader in gebruik had uit de erfenis van Aaltje Oost, en die door zijn dood weer terugkwamen bij de diaconie, in gebruik mogen houden tot het einde van het jaar. Als voorwaarde wordt gesteld dat de kinderen moeten afzien van de rente van een obligatie uit de boedel van Aaltje Oost. De kerkeraad vindt dit een goed voorstel. Eind december vervalt dus dit land weer aan de diaconie. Op 26 februari 1773 heeft Simon Meijertsz.Wagemaker de landerijen weer aan de kinderen Smit verhuurd voor 10 stuivers de snees (40 snees is 1 bunder). Op 13 augustus 1775 worden hier voor de eerste maal de nieuw berijmde psalmen gezongen. Daarbij heeft de dominee "den volke tot het Godverheerlijkende zingen opgewekt" Op 14 en 15 november, beide dagen en de nacht ertussen, zijn door een zware en langdurige storm en door hoog water oude dijken aan de noordzijde van Wieringen doorgebroken. Op zondag 19 november heeft de dominee daarover in Den Oever gepreekt. Op 26 juni 1776 is door de schoolmeester van Hardinxsveld onder de classis

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 14