1052 IN MEMORIAM JAN LONT Op 29 oktober 1997 overleed Jan Lont, de oprichter van het Wieringer Museum "Jan Lont". Jan was bijna 90 jaar en kon terugzien op een boeiend leven. Eenvoudig en spaarzaam zoals een goede Doopsgezinde betaamt, met veel vrienden en vriendinnen. Dat was te zien tijdens de rouwdienst in de Doopsgezinde Vermaning, helemaal vol En dan met velen naar zijn boerderij op Stroe, door 6 buren gedragen door de stal en de kamer en door het "dodendeurtje"Helemaal in stijl zoals Jan het gewild had. Het "dodendeurtje", eigenlijk gewoon de voordeur, werd alleen gebruikt bij huwelijk en overlijden. Op Wieringen zei men: De dood en de bruid Gaan de voordeur in en uit." Verder gedragen op de oude originele baar naar het Stroeer kerkhof en daar ter aarde besteld. Deze baar stond voorheen in Museum Jan Lont, tegenwoordig in het gebouwtj e op het Stroeer kerkhofEerder was deze baar in gebruik bij de begrafenisonderneming. Redactie en bestuur willen Jan Lont als markante Wieringer gedenken in het gedicht dat August Pruimboom schreef en voorlas tijdens de rouwdienst: STROE Dat ouwe Stroe is Stroe niet meer Zo as ik dat ken uut mien jonge jare Doe der nag akkerkes mit roag En om de krogte nag de woalkes ware Kleine winkelkes ware deer Weer oalle bure om boeskippe ginge Mit koopwaar op borde an't skot Weer peperhüze an een touwke hinge Dat ouwe Stroe is Stroe niet meer Zo as ik dat ken uut mien jonge dage Doe ze nag rede langs de wêg Mit'n hoge ouwerwesse boerewage Doe menig boer nag skèpe molk En ze zeumers nag't hooi an rookjes zette Doe men ging mit emmer en rak Om bij 't vee de balies vol te pette Dat ouwe Stroe is Stroe niet meer Zo as ik dat ken uut mien herinneringe Doe we nag over't Stroeerpoad Op hölleste naar skoêl toe ginge Weer bure sèves bij mekaar An de wêg een praatje stinge te make Weer der ok nag zo oaltemet Iêntje mit zien peerd an de hol kon rake

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 10