VAN DE BESTUURSTAFEL De vakantietijd is weer voorbij en het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen gaat weer fris van start met de voorbereidingen voor het winterprogramma. Daarover dadelijk meer. Eerst nog even een kleine terugblik op de laatste activiteit vóór de vakantie. Terugblik excursie Zuidwest-Friesland Op zondagmiddag 25 mei jl.maakten we met ca.50 leden een uitstapje over de Afsluitdijk naar het zuidwesten van Friesland. Eerst bezochten we het Jopie Huismanmuseum in Workum. Een mooi museum in een prachtig stadje. Daarna bezochten we enkele onderdelen van de Aldfaers-Erfroute en wel Allingawier, het museumdorpje en Exmorra, waar het gruttersmuseum met het prachtige schooltje gevestigd is. In dit museum bevindt zich ook het drankorgel. Interessant was ook het landbouwmuseum in Exmorra. Wat er gaat komen. Expositie Westerland: Op zaterdag en zondag 4 en 5 en 11 en 12 oktober a.s. 's middags van 2 tot 5 is de Historische Vereniging wederom aanwezig in de Nicolaaskerk te Westerland. (toegang gratis De expositie bestaat weer uit drie onderdelen: - tastbare lagere schoolherinneringen, zoals schriftjes, rapportjes, handwerkspullen enz. - schilderijen van Gert Rasch - stamboom van de familie Asjes door Matthisca Kooij en Marietje Boersen. Oproep lagere schoolherinneringen Hebt u thuis schriftjes, rapportjes, handwerkspullen of andere leuke dingen (schoolfoto's uit uw lagere schoolperiode dan zouden wij die graag twee weekends van u willen lenen om ze in de vitrines ten toon te stellen. Belt u hierover met Nel de Herder-Gorter tel.591474 of Nel Fijnheer tel.593997. Eventueel worden de spullen opgehaald en later weer thuisgebracht. Oproep schilderijen Gert Rasch De bekende Wieringer schoenmaker uit de Smidsteeg. Gert Rasch, geboren in 1891 en overleden 4 december 1974 te Hippolytushoefheeft in z'n vrije tijd heel wat schilderijtjes gemaakt van Wieringer dorpsgezichten. Vaak ook naar voorbeeld van oude ansichtkaarten. We vragen degenen die zulke schilderijen of aquarellen hebben, deze twee weekends beschikbaar te stellen om de muren van de Nicolaaskerk te sieren tijdens de expositie van de Historische Vereniging.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 3