1040 In 1767 komt de classis van Alkmaar met een wetboekje waarin staat dat voortaan bij trouwen en dopen een papier ingeleverd moet worden bij de predikant of de meester, waarop naam vadermoedergetuigen en kind. De namen van de getuigen worden dus voortaan ook opgeschreven. Als je dat papier niet inlevert, kom je niet in de boeken. Bij een dubbeltal op 25 december 1767 komt voor het eerst de naam van de heer Jacobus van Pomeren voor, dat zou een bekende naam worden. Op 9 februari 1768 stelt dominee voor twee doodkleden te kopen "van differente soorten" om die bij begrafenissen te verhuren voor prijzen nader te bepalen. De kleden zullen berusten ten huize van de schoolmeester die daarvoor ordentelijk beloond zal worden. Dat wordt goed gevonden. Op 25 december komt bij een verkiezing de naam Lucas Klaasz.Fregat voor, een Wieringer naam, die er niet meer is. Bij mijn weten was Anne Fregat uit de Parklaan de laatste op Wieringen met die naam. Op 13 februari 1770 deelt Jan Wittebol, schoolmeester en voorzanger te Westerland, mee, dat hij is beroepen tot schoolmeester van het Burgerweeshuis te Enkhuizen en van de heren Curatoren consent ontvangen had om een bijbelschool te houden. Daardoor komt er een vacature in Westerland. Meester Pieter Wigbout wordt gevraagd om in de Haarlemse Courant een advertentie te plaatsen. Op 2 april 1770 is dominee Muilman te Winkel beroepen. En van de 3 genomineerde schoolmeesters wordt Jacob van der Oost, ondermeester uit Harenkarspel, aangenomen. De 29e mei heeft de dominee zijn zeer geliefde gemeente vaarwel gezegd. (wordt vervolgd) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Wie kent deze mensen Reacties graag naar Marietje Boersen-Bron.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 30