OPBOUW 1032 Heaw jij nag last van die frat op je bien? Smeer dat ding eres in mit een böneskil, wel de skil begrave, en as die bóneskil den verrot is den is die frat ok vort. Weetje nag dat oom Dirk ze den kocht voer een paar cente. Skièt me nou te binnen dat et ök weer Dirrekedag weest het bij Tante Pietje, je stroffelt over de Dirreke, et is net of elkièn zö hiet. Jelle, van over de diek,( de vaste woalder kwam ök weer deres opperdan. Geef me een tuut Brechie, dat die kleine purrek mit een nöödgangk naar der opie en seid Opie, heaw jij nag een tuutje Ik begreep niet wat sie most, ik docht an et tuutje van de teepot. Brecht mien hart wat moet je deer mee? Et is voer Jelle, o kien, hij bedoelt zoene, Dat Brecht slaat der erremkes on sien nek geeft em een lik op z'n snuut en zeit, smeer dat maar in je hèèr Is sie niet sprekend der Opie Gegroet van Peet. Dörrep, Waarde Peet, Hoe weet jij nou weer dat ik een frat onger mien poot heaw, growader zeker weer, dat is net een oud wijf hij moet oaltijd oalles an een aar vertelle. Niet dat jij dat niet wete mag hoor, deer gaat et niet om, maar as ik denk dat ik deres wat weet, den het hij et oallang in de rongte verteld. Maar lit maar, hij praat niet lillek van een aar, der binne der bosse die dat wel doene. Heaw je nag een goeie Flora had Jannetje? Et waar me te heet, en mit oal die drokte, deer ken ik niet teugen. Eerder had je deer gien erreg in, maar nou is me te veul. Maar mooider weer hadde ze niet treffe kennen, das een ding dat zeker is. Hier an dörrep is et weer ruum en stil na de kerremis, et is oallegaar vrij rustig verlopen, dat het wel deres aars weest. En, ik heaw Erik Huizebosch zien, ik docht dat ie groter weze zou, dat liekt op tillevisie den zö, maar hij is nag maar een jongetje asje em zö zien. Maar dèèr bedoel ik gien verkeerd mee, begriep me goed, we kenne ongs pet voer em oaf neme. En hij praat ok as weer ie vandaan komt, dat is ok zö mooi. De hongd het toch zon last van de warremte, hij leit maar te puffen, dat ik hou de houten vensters maar dicht overdag. En zellef blief ik ok maar in huus, deer is et overdag et beste. Nou Jannetje, ik zou seage et oalderbeste, ok van growader. Maartje. VOLKSGENEESKUNST Ook in oude tijden maakte men zich al bezorgd over zijn botten. Men pofte dan witte erwten in een emaillebakje op de kachel. Men meende dat daar veel kalk in zat en dat was goed voor je gebeente. GEZONDHEID omlr.nks kim en ripcn. CALCIUM- PEPEKHU NT W.E.A.van Tol Sinds hij 2 rollen \nn die lekkere Opbuuw-riltcium-pepermunt in (le week krijgt. kun hij er befer dun vroege* legen, Calcium is voorn I des winters onmisbaar voor het gestel. Vwthijghuai hij tikrnJe tiragiilrit Bevat lentchappelljk greontrolrrrd calcium. F'FPPtRMINT AND PU ARM AC t UI IC WORKS VIAARDINGFN

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 22