1025 Ook uit de notulen: Jaarverslag bij het tienjarig bestaan der Pluimveehouders Ver"Vieringen" 1926-1936 Geachte medeleden, Bij het tienjarig bestaan van onze Vereeniging is het mij een behoefte eenige kleine aanteekeningen te maken, - en daarvan weergave te doen, - wat ik vanaf de oprichting in 1926 tot aan de dag van heden in onze Vereeniging, op onze bedrijven en tevens in het algehele bedrijfsleven heb kunnen waarnemen. Den 19e December 1926 werd op verzoek van den Heeren Dirks en anderen een vergadering belegd ten huize van MejWed.D.Heijblok te De Haukes, welke ten doel stelde, te komen tot de oprichting eener Vereeniging van Pluimveehouders, met als gevolg daarvan een verbetering te brengen in de eierenprijzen van de toen te Wieringen aanwezige eierenproducenten. Na een grondige beraadslaging werd ten slotte tot oprichting overgegaan en 15 van de 16 aanwezigen traden reeds als lid toe. De nieuwe Vereeniging kreeg den naam van Pluimveehoudersvereeniging "Wieringen" met als bestuursleden de Heeren S.Koorn Jz.voorzitternu wijlen Alb.Klein Cz. secretaris, D.Dirks penningmeester en P.Bakker en K.Kuit bestuursleden, welke op 2 Januari 1927 in de algemene vergadering werden gekozen. In deze vergadering werden tevens besproken de merkelijk hooger gemaakte eierenprijzen aan de Coop.Centrale Eierveiling G.A.te Purmerend dan de in den vrijen handel gemaakte prijzen, zoodat werd besloten om in een gecombineerde bestuursvergadering met Purmerend tot overeenstemming te komen, hetwelk 16 Januari 1927 (volgens notuleering), werd tot stand gebracht. De te vroeg verscheiden jonge Secretaris nu wijlen Albertus Klein Cz., welke als pionier en oprichter der vereeniging een groote kracht in het vereenigingsleven beloofde te worden, heeft helaas niet mogen beleven dat zijn naam in reglement en statuten werd opgenomen, zijn nagedachtenis is daarom in de loop der jaren niet minder onder de leden onzer vereeniging blijven voortleven De vergadering van 16 Januari 1927 geeft nog een notuleering van hem weer, de volgende daarop van 13 Februari 1927 is geschreven door ziin opvoleer Nic.Takes. Omreden nu wijlen Klein zijn functie tweeledig nl.én als Secretaris ën als Controleur waarnam, werd om bovenomschreven redenen den 22 Mei 1927 een spoedvergadering belegd tot het kiezen van een anderen eierenophaalder waaruit bij stemming van de drie sollicitanten nl.Alb.Lont, J.W.Koorn en Kl.Hakvoort, laatstgenoemde met het meest aantal stemmen werd gekozen. Vermeldenswaardig is dat de Heer Hakvoort zich in de loop der jaren op een waarlijk voorbeeldige en navolgbare wijze van zijn taak heeft gekweten. Onder controle van genoemde persoon werkten de leden der vereeniging vele jaren op uiterst tevreden wijze, alles werd tot in de puntjes geregeld, zoodat klachten, zoowel van de zijde der aanvoerders - als koopers tot een minimum beperkt bleven tot dat de crisis zich deed gelden en dientengevolge maatregelen dienden te worden genomen, welke lijdden tot het maken van geringere onkosten op het product, omrede bij elk boekjaar bleek, dat de verhouding van invangsten tot uitgaven van dien aard waren, dat een steeds

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 15