k™B:K£;s"S v ïs ^r= 1022 LIEDJES OVER WIERINGEN Wie gaat er mee naar Wieringen varen? T 2. Ken je de herberg 't Vergulde Poortje? Daar verkopen ze brandewijn Een potje vol voor maar een oortje Met kaneel en suiker erbij Schipper zijn dat geen schone dingen Laten we daarom blijven zingen Stuurman vaar ons naar het feest Of ben je nog nooit op Wieringen weest. 3. Toen wij daar laatst op Wieringen kwamen Zagen we zo veel boeren staan Die er het spek met lepels aten Je zoudt er om naai Wieringen gaan Schipper ik hoor de klokken luiden I loud je koers vooral ten zuiden Feest met spek en brandewijn Je moet er voor op Wieringen zijn. In vroeger jaren was er vrij veel contact tussen de beide eilanden Wieringen en Texel.Ook de dialecten alsmede de volksaard lijken enigszins op elkaar. Vandaar dat de kenner van oude volksliedjes bij uitstek, Jaap Kunst, geen moeite had om de herkomst van dit liedje vast te stellen. Vooral gezien de tekst kon deze alleen maar van Texel afkomstig zijn. De melodie is echter een ander verhaal, deze is namelijk afkomstig van het Franse soldatenliedj e "Cadet-Rouselle" Omdat dit in 1795 met de sansculotten hierheen kwam, kunnen we dit nummer vrij nauwkeurig dateren. Niet alle reizen naar Wieringen verliepen voorspoedig. In 1843 verongelukte de Oudeschilder pastoor Kriegers op zo'n reis en werd nooit teruggevonden. Hieruit het Texelse gezegde bij een spoorloze verdwijning:"Hee is mit de pastoor naar Wieringeen." Wie gaat er mee naar wie - rin - gen va ren 'smor - gens vroeg al in de dauw. Met een mooi meis - je van acht - tien ja - ren dat zo graag naar wie - rin - gen wou. Schip-per ik hoor de ha - nen kraai - en. Schip-per ik zie de vlag - ge - tjes waai - en stuur - man laat je roer maar gaan. Dan zul - len we spoe - dig op wie - rin - gen staan.

Op de Hòògte - Wieringen | 1997 | | pagina 12